„Šest gólů v jednom utkání jsem ve futsale ještě nedal, nejvíce snad pět," lovil po zápase v paměti střelec, který bude od neděle dost možná novou noční můrou slánského brankáře. „Můj nejlepší zápas v kariéře to asi nebyl. Uvidíme, co na to trenér," dodal.

Jeho gólové snažení ovšem jaksi nenašlo odezvu v pevnosti defenzivních řad, a druhý tým tabulky tak odešel ze souboje s nejbližším pronásledovatelem s prázdnou. A to se mu v dosavadním průběhu soutěže stalo teprve počtvrté, na hřišti soupeře jde dokonce o premiérovou ztrátu. „Hráli jsme pouze v šesti," našel v úzkém kádru jednu z příčin Gabčo, který v utkání stihl dokonce i jeden ukázkový vlastní gól. „Domácí na nás nastoupili v plné palbě a utkání potvrdilo, že v jejich prostředí se těžko hraje i vyhrává," doplnil ho manažer Olympiku Pavel Šuba.

A co jako trenér prvního týmu říkal na střelecké počínání hráče, který ho v prosincovém utkání s Gardenline Litoměřice svým vyloučením za úder protihráče v přerušené hře pořádně namíchl? „Na jedné straně je dobře, že se mu daří. Na druhé ale soutěž se slabšími protihráči i spoluhráči, ve které tolik dominuje, degraduje jeho výkonnost. Dovoluje si v ní totiž věci, se kterými pak ve druhé lize neuspěje," našel Pavel Šuba přece jen negativum na podle něj jinak famózním individuálním výkonu.

Podobný pak očekává také v zápasech „áčka", i když na návrat do druholigové sestavy si Gabčo ještě bude muset počkat. Čtyřzápasový trest mu totiž vyprší až po pátečním domácím utkání s Arsenalem Benešov, takže hrát bude moci až o týden později v Písku. „Pepa je poctivým hráčem. Sám ví, že v Litoměřicích přestřelil, mužstvo citelně oslabil a má svůj podíl na tom, že nejsme v klidu na prvním místě," očekává Pavel Šuba, že nejproduktivnější člen mužstva už na sebe opět bude upozorňovat hlavně góly a nahrávkami na ně. „Hráč jako on je přínosem každého ligového mančaftu, a nemusí dát hned šest gólů. Stačí jeden dva, aby tým uklidnil a přidali se další. Mimochodem od té doby, co nehraje, tak i někteří ostatní šli výkonem dolů," těší se Pavel Šuba po nevydařeném vstupu do kalendářního roku na Gabčův návrat do sestavy.

Č. Slaný – Olympik B 12:8 (6:5)
Branky: Kvapil 3, Stolár 3, Hlava 3, Švásta 2, Průcha – Gabčo ml. 6, Novotný, Buzek. ŽK: Jiránek, Švásta, Chadima, Hora – Trnka. Olympik: Jenč – Volf, Gabčo, Šuba, Novotný, Buzek, Trnka.