Vedle slánského AK figurují v soutěži AMK ZP Pardubice B, PDK Grepl Mšeno, AK Markéta Praha B a kombinovaný celek AK Březolupy & MC Meissen.

Podle sportovního kalendáře je ve Slaném na programu osmé kolo, ale po odložení mítinků v Liberci a Mšeně je tato soutěž teprve v polovině svého letošního programu. Diváci ve Slaném neuvidí tentokrát soupeře ze ZP Pardubice, která má volný los. Východočeši se v neúplné ligové tabulce nacházejí na třetí příčce, ale to neznamená, že jejich opory Tomáš Suchánek nebo Hynek Štichauer podle reglementu soutěže neposílí jiný tým.

Prvoligovou tabulku zatím ovládají družstva PDK Mšeno s dvanácti body a společenství AK Březolupy & MC Meissen se stejným ziskem. Loni extraligový tým Mšena se především spoléhá na Jana Holuba a do svého vážného zranění Filipa Šiteru. Kombinovaný celek Březolup a Meissenu má opory v Martinovi Málkovi z Martinem Gavendou a své si odvádí rovněž Ronny Weis. Pražská Markéta spoléhá především na trio juniorských reprezentantů Zdeňka Holuba, Michala Škurlu a Ondřeje Smetanu. Může rovněž využít služeb zkušeného Josefa France.

Domácí slánský AK má zatím odjety pouze tři závody, a to znamená, že svěřenci trenéra Miroslava Rosůlka a manažera Jaroslava Drbala uzavírají prvoligovou tabulku s osmi body, ale v případě dobré konstelace a vítězství v tomto závodě se posunou na medailové příčky. To je také jejich sobotní cíl.

Slánští jezdci zatím dvakrát skončili na druhých místech, a to v Březolupech a Meissenu, a třetí pozici obsadili ve Svitavách. O lepší bodový zisk ve všech případech je připravily defekty a pády některých členů družstva. Nejvíce smůly si Slánští vybrali ve Svitavách, kde navíc bodový rozdíl mezi vítězem závodu a čtvrtým týmem v pořadí byl pouhý bod.

Oporou slánského AK je především Eduard Krčmář, kterého letošní skvělá forma vynesla až k nominaci do seniorské reprezentace na Světový pohár FIM družstev. Dalším členem je Roman Čejka, který byl v květnu na základě svých výsledků nominován jako náhradník pro pražský závod Grand Prix, ale vinou nemoci jej sledoval z nemocničního lůžka. Dalšími členy týmu jsou Michal Dudek, Radim Chod, Petr Babička a Polák s českou licencí Piotr Dziatkowiak.

Součástí prvoligového závodu ve Slaném bude rovněž mistrovský mítink v kubatuře do 125 ccm, kde mladí adepti sportu levých zatáček ve věkové kategorii 10 až 15 let předvedou své umění.

Pořadí Přeboru ČR I. ligy družstev po odjetých šesti závodech: 1. PDK Grepl Mšeno (111) 12 bodů, 2. AK Březolupy & MC Meissen (100) 12, 3. AMK ZP Pardubice B (115) 9, 4. AK Markéta Praha B (107) 9, 5. AK Slaný (80) 8 bodů.

(vid)