První slalom pořádaný jako řadový pohárový závod vyhrála mezi ženami podle očekávání Gabriela Kudělásková (Kometa Brno) a z mužů Petr Brandtner (Ski klub Písek). Druhý slalom vyhlášený jako MČR a započítávaný do světového žebříčku vyhrála Kudělásková před sestrami Procházkovými (LK Jirkov). Závod mužů ovládl opět Brandtner před Janem Möllerem (KL Turnov ) a Vojtou Pršalou (Ski klub Vrchlabí).

V neděli se konalo historicky první MČR v in-line obřím slalomu. Na velmi rychlé trati závodníci dosahovali rychlosti až 70 kilometrů v hodině.
Pořadí žen se oproti sobotě nezměnilo. Muži si po dramatické bitvě pořadí promíchali, vyhrál Möller před Brandtnerem a Jindřichem Krýdlem (Ski klub Krušnoborci), který byl nejstarším účastníkem.

Gabriela Kudělásková (Kometa Brno)

Pohár starosty města Kralup si za nejlepší součet časů ze všech šesti víkendových jízd odnesli stejně jako loni Kudělásková a Möller. Vítězi Heckl cupu, kterými se stali nejúspěšnější závodníci víkendu v žákovských kategoriích, byli Lenka Keselá (Kesely Team Bratislava) a Alexandr Adam (KL Turnov).
Nejúspěšnější závodníci víkendu v předžákovských kategoriích obdrželi Pohár týdne mobility, držiteli se stali Nikola Fričová (Kesely Team Bratislava ) a Lukáš Policar (TJ Lokomotiva Teplice).

Kralupské závody uzavíraly pohárový seriál, a tak došlo i na celkové vyhlášení. A opět triumfovali Kudělásková a Möller. Česká in-line slalomová špička se v Kralupech sešla už pojedenácté. Akci přálo přes deštivou předpověď počasí a závodilo se na suché vozovce. K hladkému průběhu přispěl sehraný tým pořadatelů Ski klubu Kralupy.

MARTIN ŠTĚPÁN