Jako jedna z nejlepších žen na kormidle Fireballu, na kterém závodí společně se svým manželem Jakubem Nápravníkem, vybojovala osmé místo na mistrovství republiky a deváté v poháru, k tomu přidala prvenství na mistrovství Itálie.

Právě těmito výsledky se zařadila do pětičlenné nominace, v níž dále figurují Hana Ottová (TJ Sokol Tovačov), Michaela Pavlišová (YC Kovářov), Jana Slívová (Yacht Club Nechranice), Dominika Vaďurová – Sára Tkadlecová (Jachtklub Toušeň).

Johana Nápravníková-Kořánová dokázala stejnou anketu vyhrát už v roce 2017. Jachtingu se věnuje od svých devíti let, tedy už téměř dvě desítky let. Za sebou má dvě olympijské kampaně, byť splněným snem neskončila ani jedna.

Před hrami v Brazílii 2016 se o účast pokoušela s Lenkou Mrzílkovou v lodní třídě 470, snahu musela ukončit ze zdravotních důvodů. Po roční rehabilitaci se k vrcholovému jachtingu vrátila.

Po boku Nikol Staňkové se v lodní třídě 29er stala členkou reprezentačního družstva B. Společná příprava na olympiádu v Tokiu ve třídě 49erFX pak ztroskotala hned v počátku na nedostatku peněz.