Hosté, kteří balancují na hranici účasti v play off druhé nejvyšší soutěže, měli mít o motivaci předem postaráno. Na hřišti to tak ale vůbec nevypadalo. Hned úvodní minuty naznačily, že režii utkání bude mít ve své moci v tabulce hůře postavený soupeř.

A nic na tom nezměnil ani vlastní gól, kterým domácí otevřeli střelecký účet. „Místo, aby nás to postavilo po špatném vstupu do utkání na nohy, tak Turnov byl nadále agresivnější, aktivnější i lepší. Z naší strany to byla tragédie, hráči neběhali, pouze se bránili,“ zkritizoval výkon týmu manažer Pavel Šuba.

Stěžovat si nemohl na vysokou střeleckou produktivitu, která udržela jeho mužstvo o gól vpřed až do začátku druhého poločasu (3:4). „Musím říct, že jsme vedli nezaslouženě, soupeř nás přehrával,“ uznal Pavel Šuba.

Zbytek utkání, ve kterém domácí výsledek otočili, mu dal za pravdu. Zlomovým momentem se ukázalo být vyloučení jednoho z nejzkušenějších hráčů Mělníka Neumana, který po chybné rozehrávce zatáhl za záchranou brzdu a k překvapení hostí uviděl červenou kartu.

Přesilovku domácí využili k vyrovnání a od té chvíle už se hosté „vezli“. Jejich zmar podtrhla Jurčovského neproměněná dlouhá penalta po šestém domácím faulu i statická hra při power play, při které se naopak ještě dvakrát prosadili Turnovští. „Zápas z naší strany nevyšel nikomu. Podle svých možností zahrál snad jen Neuman, Gabčo a střídající Lelek. Zbytek děs a hrůza,“ neskrýval zklamání Pavel Šuba.

Před víkendovým kolem, ve kterém mají volno, Mělničtí okupují páté místo, a přestože ztrácejí pouze bod, budou se ve zbylých třech kolech do elitní čtyřky asi jen horko těžko vracet.

Turnov – Olympik Mělník 9:4 (3:4)
Branky:
Petřík 2, Kalousek 2, Kulhánek 2, Škréta, Horáček, Pařízek – vlastní, Gabčo, Pokorný, Jína. Rozhodčí: Smreček, Hofmann. ŽK: Kulhánek, Horáček – Jurčovský. ČK: Neuman. Diváci: 80. Olympik: Machulka – Dvořák, Jína, Gabčo, Neuman – Němec, Jurčovský, Pokorný, Rolenc (21. Lelek).