Neratovičanky se musely dvakrát sklonit před béčkem Střešovic (3. místo). V prvním duelu přitom vedly už 2:0 na sety.

Mělničanky neuhrály ani set proti rozjetému Spartaku Ústí nad Labem (2.). „Ale jednoduché to rozhodně nebylo. Přestože je Mělník nováčkem soutěže, má velmi vysoké ambice a na začátku na nás jeho hráčky vlétly,“ přiznala hrající trenérka Spartaku Marcela Bromová.

Její tým si po vlažném úvodu vzal oddechový čas a pak začal hrát. „Přišel naprostý koncert v obraně. Předváděly jsme fantastické zákroky v poli a soupeřky nemohly složit žádný míč. Nám se naopak v útoku začalo dařit,“ pochvalovala si trenérka hostí.

Spartak přesto ve druhém setu znovu prohrával. „To jsem ještě nezažila. Prohrávaly jsme 13:22, a přesto jsme set dotáhly do vítězného konce. To byl zlomový okamžik zápasu,“ uvědomuje si.

I v odvetě hrál Mělník ambiciózně, přesto Spartak dokráčel ke druhé výhře. „Odehrály jsme to výborně takticky a dařilo se nám hlavně v obraně. Všechny holky musím pochválit. V poslední době hrajeme krásný volejbal a chceme vybojovat medaili. Věřím, že tým má kvalitu na to, aby soutěž vyhrál,“ dodala na závěr Bromová.

Sedm dvojzápasů před koncem soutěže jsou Neratovice s 29 body na předposlední deváté příčce, Mělník má na svém kontě o dva body víc a je sedmý.

2. liga žen: Mělník – Spartak Ústí 0:3 (-15, –24, –19) a 0:3 (-24, –25, –20), Neratovice – Střešovice B 2:3 (24, 15, –15, –17, –8) a 1:3 (-12, –26, 22, –26).

PAVEL PŘIBYL, LUBOŠ KURZWEIL