Mezi činovníky, sponzory, členy klubu nemohli chybět ani jezdci. Ti pozvaní z Polska, kteří se o úspěch nejvíce zasloužili, pro komplikované cestování sice nepřijeli, domácí ale ano.

Jedním z nich byl i Jan Jaroš, který se může vedle extraligového stříbra pochlubit za loňský rok i dalšími úspěchy. Účastnil se pardubické Zlaté přilby, získal titul mistra ČR v tříčlenných družstvech za Markétu Praha, byl kapitánem a stájovou jedničkou polského celku KSM Krosno.

Podíl na vydařené sezoně připisuje především svým nejbližším. „Chci moc poděkovat své rodině v čele s ženou Zdenou za pochopení a podporu. Dále děkuji vedení PDK v čele s panem Greplem za šanci startovat za Mšeno a také všem za přízeň. Moc bych si přál, aby nám ji zachovali i v letošním roce a pomohli tak získat titul mistra republiky v extralize.“

A plánů do roku 2009 je znovu několik. „No nejsou to jen plány, ale i přání,“ upřesňuje s úsměvem jezdec a k vytouženému titulu v extralize přidává: „Umístit se v první pětce na Mistrovství České republiky jednotlivců, probojovat se do finále Mistrovství Evropy jednotlivců, znovu startovat ve Zlaté přilbě a uspět. V polské lize letos budu startovat za ukrajinský celek Rovno a chtěl bych, aby se mi dařilo.“

A to má jezdec v jednání ještě starty v anglické a italské lize.

Když se nadhodí téma největšího plochodrážního vzoru, stočí Jan Jaroš řeč nejen na Tony Rickardssona ze Švédska a Poláka Tomase Goloba, ale velmi a rád vzpomíná na Antonína Kaspera mladšího. „Zažili jsme spolu spoustu legrace a určitě hodně lidem chybí,“ nezapomíná na kamaráda.

Miloslav Čmejla