V Piešťanech se stal Šátralovou kořistí turnaj série ITF futures s dotací 10 tisíc dolarů. Nasazená čtyřka, aktuálně na 545. místě žebříčku ATP, ve finále ztratila s Italem Bortolottim (991. na ATP) pouze jedinou hru. „Na turnaj jsem jel s tím, že bych ho chtěl vyhrát, snad poprvé v životě jsem jel na future s tím, že jsem tomu dost věřil," svěřil se vítěz pro web protenis.cz po vyhraném finále. To označil za jeden ze svých nejlepších zápasů. „Finále bylo neskutečné, hrál jsem sto procent jeden z mých nejlepších zápasů, borec neměl absolutně co hrát, prohrál jsem jen třináct míčů za celý zápas."

Jan Šátral podle vlastních slov za poslední rok změnil přístup „hlavou" k zápasu a na kurtě se poslední čtvrt roku cítí po všech stránkách dobře. „Hraji víc v klidu a nestresuji se tolik tím, jestli vyhraji, nebo prohraji," prozradil čerstvě třiadvacetiletý hráč, který si po zbytek sezony nedává žádné konkrétní cíle. „Snažím se na žebříčku dostat co nejvýš, nemám stanovené, že chci být v prosinci do 400. místa nebo tak. Prostě se snažím každý zápas vyhrát a přijde to samo ten posun."

Vyhrávat téměř všechny zápasy se Šátralovi dařilo také na Rieter Cupu. Na tradičním turnaji hraném v Ústí nad Orlicí jako mistrovství České republiky došel jako nasazená dvojka stejně jako před rokem do finále. Ve dvouhře v něm nestačil na svého oddílového kolegu z I. ČLTK Praha a nasazenou jedničku Jana Mertla, v deblu ovšem po boku mariánskolázeňského Libora Salaby vybojoval titul. „I v Ústí hrál Honza moc dobře, škoda prohraného tie-breaku ve druhém finalovém setu. Kdyby ho neztratil, tak si myslím, že by pak už soupeře porazil. Ve čtyřhře zvítězili se Salabou dokonce jako nenasazení," chválil svého syna Šátral senior.