Na kontě má v poslední době už několik turnajových primátů na okruhu Futures, ten poslední z mostecké antuky je ovšem pro mělnického tenistu Jana Šátrala přece jen v něčem výjimečný. Na finále ho totiž přijela podpořit celá rodina.

„To se zase až tak často nestává, proto jsem měl velkou radost, když mohli konečně být u mého turnajového titulu a užívat si to se mnou," uvedl Šátral poté, co ve dvou setech vyprovodil z kurtu slovenského reprezentanta Sikoru. Oba hráče sice dělila ve čtvrté stovce světového žebříku pouhá dvě místa, utkání se ale stalo jasnou záležitostí Šátrala, který v Mostě vyhrál po boku Romana Jebavého také čtyřhru.

„Jelikož byl turnaj velice dobře obsazený, titulu ve dvouhře si velmi cením," neskrýval pak spokojenost čtyřiadvacetiletý mělnický rodák, který může opět počítat s vylepšením svého maxima na žebříčku ATP. Nyní již bude atakovat hranici nejlepší třístovky hráčů.

V Mostě vyhrála turnajová čtyřka v pavouku dvouhry pět zápasů, ztratila přitom jediný set. Stalo se tak ve druhém kole právě v duelu s deblovým parťákem a kamarádem Jebavým. „Že by to byl nejtěžší zápas, to se úplně říct nedá, i když výsledkově určitě," připomněl pozdější vítěz, že v třetím rozhodujícím setu otáčel ze stavu 2:4. Zrovna tak si ale cenil třeba semifinalové výhry nad Bělorusem Ignatikem (ATP 253). „Má výborné výsledky a dlouhodobě se drží v top 250."

V tomto týdnu už se Šátral snaží o další úspěch na Czech Open v Prostějově, kde spolu s osmnáctiletým Dominikem Kellovským zasáhne pouze do čtyřhry. Koncem příštího týdne pak bude vyhlížet start kvalifikace na challanger v Praze na Spartě. Pak už opět zamíří za tenisem za české hranice.