Rozhodující náskok si závodník Labe Tri Clubu vytvořil na devadesát kilometrů dlouhém cyklistickém úseku. V závěrečném běhu z něj sice ztratil, prvenství ale nakonec uhájil. „Závod na těchto tratích jsem vyhrál poprvé. Je vidět, že mohu rozhodovat v mojí oblíbené části cyklistice,“ řekl v cíli Brynda. Jeho spokojenost byla o to větší, že v posledním měsíci nebyl zdravotně zcela fit.

Závod očima Jaroslava Bryndy

Plavání (1,9 km): Od úvodu plavecké části jsem se ujal vedení, a tak to bylocca 1400 metrů, kde mě v úseku proti větru a vlnám předplaval jeden ze soupeřů. Ke konci plavecké části se hladina uklidnila, a tak jsem zase mohl plavat svůj dlouhý záběr a do prvního depa vbíhal na prvním místě s nepatrným náskokem.

Kolo (90 km): Hned po klasických úkonech v depu jsem vyrazil do cyklistické části s plánem získat rozhodující náskok. Na cyklistickou část jsem použil diskové zádní kolo, které poslední dobou testuji. Od úvodních kilometrů jsem tento plán začal naplňovat, což mě samozřejmě potěšilo a motivovalo k udržení nastoleného tempa. I když hodně foukalo, tak trasa byla dostkrytá v lesích, takže použití diskového kola nebylo na závadu. Po zvlněných 90 kilometrech jsem sesedal z kola s pětiminutovým náskokem na druhého. Vzhledem k tomu, že v tomto období mám dýchací problémy ze sekání polí a luk, věděl jsem, že běh nebude žádný svižný úprk. Sám jsem byl zvědavý, zda náskok z cyklistické části bude stačit.

Běh (21 km): Z depa jsem vyrazil na závěrečnou část. Běželo se přes les, takže na písku, pak po silnici do kopce a pak zase z kopce - to celé třikrát. Panovalo nepříjemné počasí. Teplota okolo 26 stupňů, ale hlavně vysoká vlhkost, připadal jsem si jako v prádelně. Náskok se ztenčoval, ale nakonec jsem prvenství uhájil.