Pořadatelé z oddílu basketbalu TJ EMĚ Mělník zvou na tuto mimořádnou sportovní, kulturní a společenskou událost roku nejen příznivce hry pod bezednými koši.

Program oslav
9.30
první zápas
11.00 slavnostní zahájení
11.30 druhý zápas
13.00 zápas veteránů
14.15 třetí zápas
16.00 předávání cen
16.30 přátelské setkání, živá hudba, občerstvení
21.45 zakončení ohňostrojem

Začátek tradice basketbalového turnaje mužů hraného na počest památky kapitána Otakara Jaroše se datuje už do roku 1954. Od prvního ročníku převzala nad tímto významným podnikem záštitu Krajská vojenská správa v Praze, od roku 2002 pak mělnický starosta.

Dějištěm prvních devíti ročníků bylo letní antukové hřiště na Polabí. Nepřízeň počasí, která některé ročníky provázela, ale i požadavek družstev, využívajících memoriál pro přípravu na mistrovské soutěže, vedly k tomu, že další ročníky byly sehrány v tělocvičně na Polabí a od roku 2000 v tělocvičně Integrované střední školy technické v Mělníku.

První tři ročníky memoriálu zahajoval sám otec hrdiny František Jaroš. Za uplynulých 49 ročníků se turnajů zúčastnilo celkem 2.870 hráčů ze sedmi desítek družstev a odehráno bylo 476 zápasů. O putovní křišťálovou vázu bojovalo již 64 oddílů ze 43 měst z celé republiky.

Největší stálicí turnaje je člen pořádajícího oddílu a spoluzakladatel memoriálu Jiří Švehla, který se ať už jako hráč a nebo později jako hlavní pořadatel zúčastnil všech dosud odehraných ročníků.

V družstvech pořádajícího oddílu se za celou dobu trvání turnaje vystřídalo 122 hráčů.

Pozvánku na letošní kulaté jubileum obdržel mimo jiné i prezident republiky Václav Klaus, který se zúčastnil memoriálu kapitána Jaroše před čtyřiceti lety jako člen sportovního oddílu Praha Vyšehrad.