„Každý takový zápas je pro náš klub svátkem, nejen proto, jakým je Chrudim velkým a úspěšným klubem. Jeho kádr tvoří reprezentanti a vynikající Brazilci. Jejich hra je pro každého pastvou pro oči. Je to víc, než kdybychom hráli proti nějaké zahraniční reprezentaci," těší se i tentokrát na střet s úřadujícím mistrem manažer Olympiku Pavel Šuba.

Jeho tým má pouhý den před utkáním ideální možnost prohlédnout si soupeře v akci v jeho televizním utkání s Benagem. Ano, Chrudim nemá problém odehrát dvě ligová utkání ve dvou dnech. Nějaké kolektivní studování hry favorita ovšem v Mělníku neplánovali. „Věřím, že se hráči podívají, jakým způsobem hrají. Ale bude to pro ně asi jen malý návod. To by se muselo více rozebrat a především vícekrát natrénovat," uvedl Pavel Šuba.

To, že by Východočeši měli být v pátek unavení, pak zcela vylučuje. „Naopak kvalitně na nás potrénují. Jsou zvyklí trénovat každý den a devadesátiminutový trénink je určitě náročnější než zápas, ve kterém hráč stráví na palubovce v průměru dvacet minut," uvažuje nahlas Pavel Šuba, který očekává, že Chrudim samozřejmě svou sestavu trochu protočí. Jediné, čeho se obává, je její power-play, která by přece jen mohla přinést poněkud nudnější obraz hry. „My se pokusíme jako s každým o aktivní a otevřený futsal a dát nějaké góly. Chceme si zahrát a ne jen bránit a čekat, co s námi kdo udělá."

V neratovické sportovní hale začne zápas ve 20 hodin.