Mělník / Nejdůležitější zápas v historii klubu! Tak překřtili ve futsalovém Olympiku páteční závěrečný duel letošní druholigové sezony. Vedoucí celek západní skupiny k němu pocestuje na půdu předposledního plzeňského Motáčku. Druhý klub z města piva, Indoss, bude ve stejné době bojovat proti Bakovu a modlit se v mělnickou porážku. Naopak Mělníku postačí k postupu do nejvyšší soutěže jediný bod. Nejlépe vědom si toho je manažer Olympiku Pavel Šuba.

Karty jsou rozdány jasně. I když hrajete proti relativně slabšímu týmu, nemáte obavy, že se v Plzni může stát něco nečekaného?

Ano, v Plzni se může stát cokoliv. Cokoliv a kdokoliv se může proti nám spiknout a snažit se nám vše překazit. Náznaky tady už jsou a vůbec se mi nelíbí. Doufám, že informace, které se k nám donesly, nejsou pravdivé. Ale jsme na vše připraveni a pevně odhodláni vše dotáhnout do úspěšného konce. Vypravujeme autobus pro naše nejvěrnější fanoušky a my je zkrátka nemůžeme zklamat. A ani sebe a všechny lidi kolem Olympiku. Jedeme neprohrát a splnit si sen.

Druhou stránkou může být nervozita a svázanost vlastních hráčů, která se projevila i v posledním domácím utkání s Benešovem (8:5).

Neřekl bych, že jsme byli nervózní. Na Benešov umíme zahrát. Od začátku jsme byli aktivnější a vytvářeli si i tlak. Ovšem svým tragickým výkonem ho ovlivnil, brzdil a podrážděnost v našich hráčích zasel asistent rozhodčího Orálek. Během několika minut si proti nám vymyslel tři fauly. Když k tomu připočítám dva další, co jsme udělali, tak nás pod tlak dostal právě on.

Nejvíce vás rozlítilo vyloučení kapitána Spala, který byl do té doby nejlepším hráčem na hřišti.

To bylo vrcholem výkonu pana Orálka. Nejdříve mu udělil žlutou za protesty a o chvíli později druhou, když seděl na střídačce a zastavil k němu nastřelený míč ještě na čáře. Bylo to velice necitlivé posouzení, které mě silně rozlítilo.

Asi jste rozhodčímu řekl svůj názor?

Uvědomil jsem si, že pro poslední zápas v Plzni ztratíme nejlepšího hráče. Rozhodčímu jsem to důrazně, ale slušně řekl, za což jsem byl vykázán na tribunu, i když jsem se neprojevoval žádnými vulgarismy.

Jak vám bylo mezi diváky poté, co Benešov čtyři minuty před koncem stáhl váš náskok na jediný gól?

Byl jsem vykázán za stavu 4:1 pro nás a o chvíli později Gabčo zvýšil na 5:1, takže to šlo. Ovšem ve druhé půli to bylo strašné. Za stavu 6:2, kdy mělo být prakticky po zápase, jsme udělali během tří minut tři obrovské chyby při bránění ve středu hřiště a soupeř zkorigoval na 6:5. To jsem myslel, že mě klepne. Naštěstí jsme se po oddechovém čase dokázali rychle oklepat a z dobře organizované obrany dvakrát udeřili dvojicí Pokorný – Remenec, která utkání rozhodla.