Také druhé utkání Jihostroj odehrál v hale Aera Odolena Voda v kvapíkovém tempu. Zápas trval jen 69 minut a výraznější drama nepřinesl.

Trenéru poraženého mužstva Martinu Kopovi připomněl ten čtvrteční na jihu Čech, po kterém se na hráče ze jejich přílišnou odevzdanost hodně zlobil.
„V prvním setu jsme drželi krok, ale od té doby rozhodla kvalita servisu a přihrávky, v obou těchto činnostech byly Budějovice lepší. Jako tým jsme nehráli dobře, možná jediný Standa Vachoušek zaslouží pochvalu za svůj výkon,“ káral i tentokrát.

Favorit v sestavě už i s uzdraveným kapitánem Filipem Rejlkem až na celkem tři míče v úvodech prvního a třetího setu po celé utkání vedl. „Předvedli jsme dnes alespoň o něco bojovnější výkon, ale dokud nebudeme hrát na hranici svých možností ve všech aspektech hry, což se nám dnes opět nepodařilo, tak holt Budějovice porážet nebudeme,“ ucedil kapitán Aera Martin Hladík.

Budějovicím vycházela osvědčená taktika. Trápit přihrávače soupeře servisem a pak se soustředit na obranu. Na síti se prosazovali všichni, španělský nahrávač hostů de Amo vymýšlel různé variace útoků, se kterými si hráči Aera nevěděli rady. Nejvíce bodujícím hráčem byl univerzál Casey Schouten, který zatížil konto Středočechů 22 body.

„Skvělý servis a skvělá obrana, to dnes rozhodlo,“ notoval si trenér René Dvořák s kapitánem Rejlkem: „Doufám, že takto budeme pokračovat i dál a ve středu to ukončíme.“

Utkání, v němž budou letci odvracet konec sezony, se bude hrát v Českých Budějovicích ve středu od 18 hodin.

Aero Odolena Voda – Jihostroj České Budějovice 0:3
Sety: -16, -15, -18. Útoky: 24:40. Esa: 2:7. Bloky: 4:5. Chyby soupeře: 19:23. Čas: 69 minut. Rozhodčí: Dušek, Činátl. Hráno bez diváků. Stav série: 0:2.
Odolena Voda: Lukas Demar 8, Taylor 1, Matyáš Démar 2, Svoboda 3, Holubec 3, Hladík 7 – libero Kop, Hadrava (Vanags 1, Vachoušek 5, Horák, Holčík). Trenér: Martin Kop.
České Budějovice: Stoilovič 4, Schouten 22, Todua 8, Michálek 11, de Amo 2, Ondrovič 5 – libero Kryštof (Rejlek, Polák). Trenér: René Dvořák.