Na Velkou cenu Teplic, tradičním turnaji čtyřčlenných družstev, se sjíždějí reprezentanti oddílů ze severu a západu Čech včetně Prahy. Na 29. ročníku se sešlo 29 opravdu elitních družstev, mezi nimi i dvě kralupská.

„Loni skončili naši hráči na 13. místě, letos si polepšili a získali místo deváté. Jejich rezerva byla šestnáctá. Nutno dodat, že soupeři jsou obvykle o čtyři roky starší a tím herně mnohem zkušenější,“ hodnotil vystoupení František Seiner, letitý trenér šachové mládeže.

V Mladé Boleslavi se hrál první kvalifikační turnaj na krajský přebor. Kralupští se už utkávali se soupeři stejného stáří a na výsledku to bylo patrné. Kategorie jsou rozděleny po dvou letech.

Hráči z Kralupska se všichni vešli do kategorie H 12 (ročníky 1997 a 8) a H 14 (1995 - 6). Mladší kategorii šachistů vyhrál Jirka Rýdl z Neratovic, který letos startuje za celek Kralup. Na dalších místech se srovnali Libor Veselý (3. místo), Lukáš Simon byl čtvrtý a Petr Vondra šestý z 34 účastníků.

Ve starší věkové kategorii bodoval Ondra Vokoun (4.) a František Hánl (7.). Zkušenosti sbírala také kralupská děvčata Pavlína Hojná (18.) a Štěpánka Kaněrová uzavírající první dvacítku.