Mladá Kralupanka sedmým místem potvrdila, že byla minulý týden ne náhodou mezi deseti oceněnými občany, kteří aktivně propagují jméno Kralup nad Vltavou. Lucie Chytrá v současné době studuje druhý ročník Fakulty tělesné výchovy a sportu se zaměřením na trenérství a aktivity podporující zdraví Karlovy univerzity. Její nevšední talent pro judo u ní objevil trenér Miroslav Němeček, ale do tělocvičny ji kdysi přivedl tatínek, který zápasu na tatami také určitý čas holdoval.

V Kralupech začínala trénovat pod vedením Katariny Hronové. Ve své dosavadní sportovní kariéře získala šestnáct titulů mistryně České republiky, v patnácti letech obsadila deváté místo na olympiádě mládeže, v sedmnácti na mistrovství světa také deváté místo, o rok později skončila druhá v kategorii juniorek na mistrovství Evropy v Záhřebu a jako devatenáctiletá přivezla páté místo z mistrovství světa v Dominikánské republice.

Minulý měsíc si pak Lucie připsala další dva cenné výsledky v podobě bronzu na mistrovství České republiky bez omezení vah a vítězství na mistrovství republiky v Liberci ve své váhové kategorii. V Kralupech posledních pět let pomáhá s tréninkem dětí. V prosinci ji čeká mezinárodní turnaj v Tokiu.