Vůbec poprvé v historii došlo k ojedinělé situaci, kdy pořadí na postupových příčkách juniorské ligy byla po základní části v obou kategoriích naprosto totožná. Z prvenství se radovaly celky Era-packu Chrudim a Slavie Praha, z druhých míst je doprovodily Helas Brno a Olympik Mělník. Tyto týmy se tedy v rámci finalového turnaje utkají ve shodně obsazených semifinálových utkáních. O medailích pak rozhodnou v odpolední části programu souboje vítězných týmů ve finále, respektive poražených v utkáních o třetí místo.

I když Mělničtí patří v posledních letech k vůbec nejúspěšnějším juniorským výběrům, tak jejich manažer Pavel Šuba své týmy za favority závěrečného turnaje rozhodně nepovažuje. „Zbylí soupeři mají dospělé týmy v první lize i zkušenější trenéry a vedení," zdůvodnil, proč Mělničtí podle jeho slov pojedou do Edenu s patřičnou pokorou. „Každopádně se budeme snažit dobře připravit a uhrát co nejlepší výsledky. Sám jsem zvědavý, jak dopadneme."

Pořadatelství final four získala před sezonou pražská Slavia, která se příprav ujala svědomitě. „Příprava běží v plném proudu už několik týdnů. V Praze jsou k vidění billboardy, rozesílám pozvánky školám, partnerům, a všem, o kterých si myslíme, že by je juniorský futsal mohl zajímat. Zatím se s žádnými zásadními problémy nepotýkáme. O final four se svým dílem starají všichni funkcionáři klubu, věřím, že vše bude zajištěno ke všeobecné spokojenosti," doufá předseda futsalové Slavie Daniel Kolman.

Na co se samotný pořadatel final four nejvíce těší? „Já se samozřejmě těším na dva mistrovské tituly," usmál se Kolman, aby zvážněl: „Bereme to jako prestižní záležitost a jsme rádi, že máme možnost final four pořádat. Juniorky u nás v klubu nejsou na vedlejší koleji a musím poděkovat kolegovi Pytlounovi a jeho realizačním týmům, s jakou vervou a úsilím se o juniorské kluby starají a vedou je."

Také Slavia ale respektuje práci a sílu ostatních účastníků final four. „Kvalita juniorek Helasu, Era-packu i Olympiku je nezpochybnitelná, zrovna tak jako práce Honzy Loupa, Pavla Šuby a lidí v Chrudimi. Myslím, že jasný favorit tentokrát neexistuje," očekává Kolman vyrovnaný boj.

Na své si přijdou i fanoušci, kteří mohou očekávat profesionálně udělané ozvučení s DJ, moderování se ujme známý moderátor Pavel Šilhan, diváci uvidí tradiční tanečky a ceny budou předávat známé osobnosti, především se sešívanou historií.

Program final four (8. února, SH Praha – Eden)

10.00 Slavia Praha U16 – Helas Brno U16, 11.00 Era-pack Chrudim U16 – Olympik Mělník U16, 12.00 Slavia Praha U18 – Helas Brno U18, 13.00 Era-pack Chrudim U18 – Olympik Mělník U18, 14.00 utkání o 3. místo U16, 15.00 finále U16, 16.00 utkání o 3. místo U18, 17.00 finále U18.