A především mladší výběr domácího Olympiku čeká nejdůležitější turnaj dosavadního průběhu sezony.

Čtyři utkání před koncem základní části drží tým trenéra Vladimíra Kaňky jednu ze dvou postupových pozic do závěrečného finále čtyř nejlepších. Na kontě má stejně bodů jako vedoucí Slavia a o sedm více než třetí Bohemians 1905.

A právě proti oběma pražským rivalům Mělničtí v sobotu nastoupí. „Čekají nás dva určitě zatím nejtěžší zápasy,“ nepochybuje Vladimír Kaňka, kterému opět bude chybět několik hráčů základní sestavy, zatímco soupeři nejspíš přijedou v plné síle. „Náš cíl je porazit v prvním zápase Bohemku, což by znamenalo stoprocentní jistotu postupu do chomutovského finále,“ dodává.

Pokud to proti klokanům vyjde, plánují v Mělníku dokonce útok na první místo západní skupiny. To by představovalo výhodnější pozici při finalovém losu a možnost vyhnout se v semifinále suverénovi východní části Tangu Brno. „Všichni si věříme, že oba zápasy zvládneme.“

Druhé místo drží po deseti odehraných zápasech také mělnická „osmnáctka“. Stvrzení její účasti ve finále se jeví pouze jako formalita. Nejbližší pronásledovatelé totiž ztrácejí už devět bodů. Sobotní program začíná v 10 hodin.