Talentovaná závodnice Sokola Nehvizdy pokořila o dvě setiny předchozí výkon Lady Vondrové. Ostravská vítězka juniorské maximum vytvořila v roce 2018. Táborská má tak šanci v březnu závodit ve štafetě na halovém mistrovství světa.

V rozběhu dosáhla času 53,73, když zůstala šest setin za první Terezou Petržilkovou. Ve finále pak prolétla kolem papírově silnějších Marcely Pírkovou a Nikoly Bendovou. Při tom se v případě studentky třetího ročníku Obchodní akademie jednalo o teprve druhou zkušenost s touto tratí.

Zlatá tretra, atletický mítink kategorie Continental Tour - Gold, 27. června 2023, Ostrava. Vrh koulí muži Tom Walsh (NZL).
Koulař Walsh vrhá v tréninku 22 metrů, výškař Woo skáče s úsměvem 225

Podle mínění trenéra Tomáše Vojtka se jedná o překvapení. „Na začátku halové sezony si čtyřstovku jednou vyzkoušela, ale pak laborovala s kolenem a stehnem. To nedovolovalo jít do rychlosti, a tak šlapala na rotopedu a cvičila v bazénu,“ vyprávěl kouč, který před šampionátem moc nevěřil, že by v Ostravě mohla zvládnout dva ostré závody.

Čeká ji Glasgow, bude bojovat o Paříž

„Když jsem viděl, jak bez větších problémů postoupila do finále, vypadalo to nadějně. Pak jsme si zopakovali, jak by se měla zachovat na seběhu po prvním kole, a to už jsem si myslel, že by to na bronz mohlo vyjít,“ popisoval kouč.

Vyšlo to. Lada Vondrová a Tereza Petržilková byly pochopitelně mimo dosah. „Dva závody vydržela. Běžela správně takticky. Nebylo jí, co vytknout. Se štafetou pojede na mistrovství světa do Glasgow, a pokud tam holky slušně zaběhnou, mohla by přijít pozvánka i k účasti na štafetové mistrovství světa na Bahamy, kde půjde o kvalifikaci na olympiádu,“ zmínil Vojtek.

Oblíbený Houštěcký cyklomaraton se letos bohužel neuskuteční
Proč se nejede Houštečák? Organizátoři neutáhnou zvyšující se náklady

Podle něj se v létě se rodačka z Prahy zase vrátí k osvědčené kombinaci 100 a 200 metrů. Nicméně už teď navázala na skvělou minulou sezonu, během níž vyhrála na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru dvoustovku a z evropského juniorského šampionátu v Jeruzalémě přivezla medaile z obou štafet. Nyní ji znovu v Ostravě ještě čekají juniorské mistráky. Na halovém Gigantu bude testovat rychlost na tratích 60 a 200 metrů.

Kam doběhne letos?