„Výsledek vypadá jasně, ale všechny sety šly do koncovek. Nemyslím, že jsme byli horší na přihrávce ani v obraně. Asi jsme ale měli horší efektivitu v útoku,“ rozebíral porážku trenér Aera Martin Kop.

S dlouhou kariérou se loučící kapitán Jihočechů Radek Mach nastoupil v základní sestavě a souhra mezi ním a nahrávačem de Amo fungovala náramně, a především přinášela body na domácí stranu. Budějovice dominovaly také v obraně na síti a smečaři z Odolena Vody se jen těžko prosazovali.

Ve druhém setu Aero o bronzovou příčku bojovalo ze všech sil. Vedlo už 19:16, ale za koncovou čáru přišel de Amo, na síti opět úřadoval Mach a rázem vedli domácí (21:19). V koncovce udělali méně chyb volejbalisté budějovického týmu, a i přes protesty hostující lavičky se mohli radovat ze zisku další sady. „Takový zápas si zaslouží challenge, protože ne všechna rozhodnutí byla podle mě korektní,“ zmínil po zápase trenér Kop.

Ve třetím dějství byly k vidění dlouhé výměny. Středočeši využívali útoky univerzála Hladíka, dařilo se také Svobodovi. Týmy se střídaly ve vedení, víc klidu a trpělivosti měli na svých rukách hráči domácího Jihostroje. Vybojovali první vítězství v sérii a jsou už jen jeden krok od třetí příčky.

„Byli jsme málo úderní na útoku a Budějovice v něm byly lepší. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Škoda, že nám soupeř v každém setu odskočil o dva tři body a pak už jsme ztráty nedokázali dotáhnout,“ přidal svůj pohled na zápas kapitán Odolky Matyáš Démar.

Spokojení příznivci domácích aplaudovali nejen výborné hře svého týmu, ale také poděkovali kapitánovi Budějovic za skvělé výkonya obdivuhodnou profesionální kariéru v jihočeských službách.

Odveta je na programu v sobotu od 18 hodin. Bez ohledu na výsledek půjde o domácí rozlučku Aera s letošní sezonou. Případný třetí duel by se znovu hrál na jihu Čech.

Jihostroj České Budějovice –Aero Odolena Voda 3:0 (21, 22, 23), čas: 89 minut, rozhodčí: Grabovský, Dmejchal, diváků 1 082, stav série: 1:0.

České Budějovice: Sedláček, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Licek – libero Kryštof (Kriško, Piskáček). Trenér: René Dvořák.

Odolena Voda: Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, Šadilov – Hadrava (Chevalier, Chancy, Ribom). Trenér: Martin Kop.