V sestavě Hrstka, Rubín, Horáček, Špulák, Žižka, Tomášek, Pudil, Roubíček, Veselý, Honc, Pazdera, Kaňkovský, Hájek a pod vedením trenérů Jana Bělocha a Jana Papeže se díky spolupráci s pražskou Duklou zúčastnili mezinárodního klání ve Španělsku.

Na jednom z největších a nejznámějších turnajů pro mládež, ke kterému se do města Granollers sjely týmy třeba z Norska, Ruska, Brazílie, Nigérie, Korey, Kanady či Brazílie, dosáhli obrovského úspěchu v podobě účasti ve finále své kategorie.

Už ze základní skupiny postoupili do vyřazovací fáze s bilancí čtyř vítězství a jediné porážky ze druhého místa. „Po celou základní skupinu jsem byl příjemně překvapený přístupem a nasazením týmu. Chlapci spolu po celý pobyt žili jako tým. Bez vlivu telefonů, tabletů a podobně si to prostě užívali a vytvářeli partu tempem, jakým se to nedařilo za celý rok,“ komentoval trenér Běloch dílčí úspěch.

A nezůstalo pouze u něj, protože tým dokázal v osmifinalové přestřelce vyřadit třetí tým skupiny D a ve čtvrtfinále připravil po nervy drásající koncovce první porážku v turnaji jednomu z jeho dosavadních suverénů, hnanému navíc úžasnými fanoušky. A nezastavil se ani v semifinále, kde s podporou už vyřazených dorostenců Dukly zvládl emotivní duel s týmem Sanses. „Radost ve tvářích kluků byla nepopsatelná. Emoce, které zažívali, by jen stěží mohli zažít nebýt spolupráce s Duklou, bez které bychom už asi užívali prázdnin, protože finančně jsou pro nás takové turnaje nedosažitelné,“ vrátil se Jan Běloch k vítězství 32:30.

I když následné velkolepě pojaté finále hrané v hale pro šest tisíc diváků už pro Mělnické proti rozjetému výběru domácího velkoklubu nedopadlo podle představ (porážka 23:8), tak zklamání v hráčích přetrvalo podle kouče pouze krátkou chvilku. „Chlapcům patří obrovský dík za reprezentaci ať už Dukly, v jejíž barvách turnaj odehráli, nebo Mělníka, odkud tým je, jak všichni vědí. Turnaj byl první, který odehrál ročník 2002 po odchodu ročníku 2001 do kategorie starších žáků, a hned potvrdil, že tento ročník je u nás nebývale silný a cíle, které jsme pro něj vytyčili v podobě umístění v top šestce v České republice v kategorii starších žáků, by nemusely být nerealizovatelné. Předpokladem je, že chlapci budou dál tvrdě pracovat a vydrží neustále zvyšování nároků, které porostou s každou další sezonou,“ uzavřel optimisticky Jan Běloch.