Zatímco Mělník se coby nováček zachraňoval, Interobal dokráčel v uplynulém ročníku až do semifinále. Že se domácím postaví favorit, si v Olympiku velmi dobře uvědomují. „Plzeň patří mezi nejlepší české týmy. Má ohromnou kvalitu,“ očekává těžký zápas kapitán Mělníka Jiří Vokoun.

Podle trenéra Jakuba Němce je Plzeň ještě o level silnějším mužstvem než Teplice, s nimiž Mělničtí v na úvod prohráli 2:6. „Letos je doplnili Rešetár s Kovácsem, což mluví samo za sebe,“ připomíná Němec.

Na nejvyšších ambicích Západočechů nemění nic ani úvodní porážka 4:8 s obhájcem trofeje z Chrudimi. „Budou chtít dokázat, že patří mezi největší kandidáty na titul. Čeká nás strašně těžké utkání,“ má jasno Němec.

S týmem ale rozhodně neskládá zbraně předem. Pomyslným šestým hráčem na hřišti by se mohli stát domácí příznivci. „Pokud podáme podobný výkon jako v minulém kole, můžeme pomýšlet na tři body. Věřím, že přijde co nejvíce lidí a vytvoří nám atmosféru jako celou minulou sezonu a poženou nás za cennou výhrou,“ sází v kabině Olympiku slovy kapitána Vokouna i na bouřlivou kulisu. „Do utkání dáme všechno, co v nás je. Chceme diváky potěšit dobrým výkonem,“ slibuje kouč Němec.

Hosté i přes náročný zápasový program posledního týdne nezapírají, že na soutok jedou pro tři body. „Bude to zcela jiný zápas než minulý pátek. Věřím, že budeme diktovat tempo hry a nedopustíme překvapení,“ plánuje Adam Forman, asistent trenéra Friče.

Hala se divákům otevře hodinu před utkáním, vstupné je 30 korun.

LUBOŠ KURZWEIL, JAKUB SOUMAR