Úvodní čtvrthodině kralovaly Kralupy, které si vypracovaly dvougólový náskok. Nejprve se střelou k tyči prosadil po rohovém kopu Vymětalík a druhý gól zařídil i trochu se štěstím Moravec. O vedení ale domácí mančaft přišel, Kladno dokázalo skóre otočit a najednou vedlo 4:2. Přesto se Kralupy nevzdaly a šest sekund před přestávkou snížil aktivní Vymětalík.

Start druhé půle – to bylo perfektní představení domácích. Téměř každá šance skončila gólem a AFC opět vedl, tentokrát 7:4. V tu dobu se Akademie odhodlala k power play, prázdnou branku ale přes celé hřiště trefil gólman Miroslav Pelc, který tak oslavil svůj návrat do kralupského dresu nejlepším možným způsobem. Pikantností souboje bylo, že se Pelc vrátil právě z Akademie.

„Díky první výhře už není pohled na tabulku tak hrozivý. Měli jsme sice v rozehrávce pár chyb, jednu z nich soupeř i potrestal, ale jakmile jsme odskočili o pár branek dopředu, Kladno začalo být frustrované a futsal nezvládalo. V závěrečné hře bez brankáře si hosté vytvořili minimum šancí,“ popsalo utkání vedení AFC Kralupy.

Klub z Mělnicka se díky tříbodovému zisku odlepil od posledních míst a je po čtyřech odehraných kolech na osmé příčce. V dalším utkání tým čeká FC Brandýsek, s devíti body nejlepší tým celé soutěže.