Víkendový závod vodáků ve veltruské propusti se jel za české špičky a jeho součástí byla nominace pro reprezentaci na mistrovství světa a účast na dalších šampionátech. Soutěž byla vypsána i jako součást kvalifikace pro další ročník Českého poháru (naše nejvyšší soutěž), dále i Český pohár juniorů (sloužícíjako kvalifikace pro juniorskou reprezentaci).

Do reprezentačního družstva se z rodiny Hilgertů z prvního místa nominovala Štěpánka Hilgertová a poprvé ve své kariéře také její syn Luboš. Známá kajakářská rodina se tak zapíše do sportovní historie jako jedna z mála, která vyšle na jedno mistrovství světa matku a syna společně. Kajakářka Štěpánka Hilgertová předvedla o víkendu ve veltruské propusti mistrovskou jízdu. I ve svých 39 letech myslí na svou pátou olympiádu. Na startu závodu se objevili také členové pořádajícího oddílu kanoistiky TJ Kaučuk Kralupy. A nevedli si špatně ve třech ze čtyř kategorií.

V kategorii kanoistů C1 získal nejlepší umístění z Kralupanů Michal Pešek, a to 18. pozici z 57 startujících (prvenství Stanislav Ježek z USK Praha). V kajaku žen získala vynikající šesté místo z 57 startujících žen Zdenka Grossmannová, když se jako první postavila na „bednu“ kajakářka světového jména Štěpánka Hilgertová z Dukly Brandýs, která ovšem ještě před závodem neměla účast na mistrovství světa jistou. V kánoi dvojic dominovali Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek z Dukly Brandýs. V kategorii kajak K1 muži v konkurenci 105 závodníků odsadil kralupský kajakář Ladislav Voves nádhernou 11. pozici. Zvítězil Ondřej Raab z Dukly Brandýs.