Jak hodnotíte sedmé místo po základní části v kontextu toho, že jste byli až do posledního kola ve hře o šestku, která by vám zajistila přímý postup do čtvrtfinále?
Skončilo to pro nás, řekněme, trochu nešťastně. Šesté místo bylo cílem, který jsme chtěli splnit. Že nám uniklo o bod, či dva, o to větší škoda. Na druhou stranu je pro nás důležité, že poslední zápasy se nám povedly. Troufám si říct, že jsme je odehráli dobře a do předkola můžeme jít se sebevědomím. Věřím, že to zvládneme a ve finále nebude vadit, že jsme šestku neudělali.

V předkole se vám postaví Beskydy. Jaký je to pro vás soupeř?
Těžko říct. Kdybychom šli třeba na Brno, asi by to bylo lepší, protože v sezoně nehrají dobře a ke konci základní části jim navíc odešli dva důležití hráči. S Beskydy jsme odehráli poslední utkání dva tři týdny zpátky, doma jsme je porazili tři-nula. Věřím, že to zvládneme i teď.

Vstup do sezony vám nevyšel. Podepsala se karanténa, nebo si tým pod novým trenérem Kopem teprve sedal?
Myslím, že od každého něco. Nejen, že jsme hráli pod novým koučem, ale celý tým byl z větší části nový a museli jsme si na sebe zvyknout. Roli samozřejmě hrály i karantény a lockdowny, ale to nějakým způsobem poznamenalo všechny týmy. Na trénincích vypadalo od začátku všechno dobře, jen jsme to potřebovali zlomit a urvat v některém ze zápasů. To se povedlo s Příbramí. Pak přišla dobrá šňůra výher. V tu chvíli se sezona obrátila a nastartovala. Věděli jsme, že potřebujeme zvládnout jedno utkání a dodat si potřebné sebevědomí.

Také poslední zápasy vám vyšly. Nepomohl paradoxně nevydařený pohár s Ústím, ke kterému jste si v kabině určitě řekli své?
V Ústí už to byl z naší strany lepší výkon. Ten domácí zápas nám opravdu hrubě nevyšel. Měli jsme po něm nějaké sezení jak s trenérem, tak i mezi sebou. Zdá se, že to pomohlo. Těžko říct, jak moc. Ale výsledky šly od té doby znovu nahoru. Mohlo jít o zlomový bod, který nás před koncem sezony nakopnul.

Stát se kapitánem ve vašem věku, to znamená mít v kabině respekt, že?
Mám na to trochu skromnější pohled. Nicméně lhal bych sám sobě, kdybych tvrdil, že mě rozhodnutí vedení, spoluhráčů netěší, ale současně i zavazuje.

I jako profesionální volejbalista prý myslíte na budoucnost a pilně se věnuje vysokoškolskému studiu. Je to tak?
Chtěl bych absolvovat Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze a stát se odborníkem v kondičním tréninku, což je dost náročné, aby člověk dával svým svěřencům maximum a to nejen po stránce fyzičky.

Koho vidíte jako adepta na celkové prvenství v tomto extraligovém ročníku?
Těžko říct, kdo si po finále sáhne na zlato. Vedle Českých Budějovic a Karlovarska své poslední slovo určitě zdaleka neřekla ani liberecká Dukla. Ale pokud bych měl jednoznačně odpovědět, favorizuji Jihočechy.

Co dodat závěrem?
Snad jen to, že hrajeme volejbal nejen pro svou radost, ale hlavně pro naše skvělé fandy, kteří nám teď v ochozech strašně moc chybí. O to víc si přejeme, aby se nám co nejdříve vrátili, jen jak to situace dovolí.

LUBOŠ KURZWEIL, MOJMÍR STRACHOTA