Šest vítězů české extraligy, dva vicemistři světa juniorů, jeden mistr Evropy seniorů i juniorů, jeden mistr světa a další talentovaní hráči v celkem pěti mužstvech si to v nelítostných bojích trojkového hokejbalu rozdají o účast v play-off a následně o vítěznou trofej – Petroniův pohár.

A to vše letos poprvé v nové a parádní aréně, na vždy suchém a bezpečném povrchu, kde míčky neočekávaně neodskočí a výsledek bude svítit na časomíře.

Původní zápasovou premiéru si měly odbýt už o den dříve týmy II. AHL, ale hřiště se ještě nepodařilo řádně připravit. První ostrá zkouška nového prostředí se tedy posunula a umožnila všem přítomným prožít symbolický okamžik.

To když tak trochu obnovené, mladší a odhodlané sestavě hostujících Black Ravens zabrnkal na nervy legendární a nestárnoucí Ivo Loskot, jehož projektil od poloviny hřiště skončil v šibenici Opplovy branky už po 48 vteřinách hry.

Přesto se utkání odehrávalo od začátku pod taktovkou celku Ravens, který byl za svou aktivitu odměněn v osmé minutě, to Nelahozeves po kolapsu obrany inkasovala hned třikrát.

Zkušený tým HBC se ale nevzdával, přestože ve druhé třetině ve své jediné přesilovce v utkání místo vyrovnání inkasoval počtvrté a několik vteřin před druhou přestávkou pro změnu v oslabení i popáté. V první polovině třetí třetiny ale předvedlo nelahozeveské duo Tóth – Loskot strhující finiš a ve 39. minutě bylo vyrovnáno.

Hattrick Tótha ovšem nakonec nebyl jeho týmu nic platný. Vítězný gól padl z hokejky hostujícího Kindy. Havrani tak vykročili do sezony podle představ. Nelahozeves bude muset na nevydařený vstup zapomenout. Každá porážka totiž může mít v konečném účtování letošního ročníku bez vyloženého outsidera fatální následky…

HBC Nelahozeves - Black Ravens 5:7
Branky:
12., 36. a 39. Tóth, 1. a 34. Loskot – 8. a 41. Kinda, 24. a 30. Rubeš, 8. Špaček, 8. Maršínský, 43. Pavlíček. Rozhodčí: J. Kučera. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:54.

MARTIN BARÁTH