Nejprestižnější akcí první poloviny roku byl evropský šampionát, který se konal v Rumunsku. Zúčastnilo se ho na dva tisíce závodníku z téměř třiceti zemí. Fantastického úspěchu na tomto šampionátu dosáhli reprezentanti klubu z Neratovic, kteří opět nezaváhali a vybojovali neskutečných deset zlatých medailí. Navrch přidali osm stříbrných kovů a jeden bronz. Tímto parádním výkonem se klub stal vůbec nejúspěšnějším oddílem státní reprezentace.

Druhou velkou mezinárodní akcí bylo další mistrovství Evropy světové federace S.K.I.F., které poprvé hostila Česká republika. Titul mistra Evropy získal další bojovník z Mělnicka – Daniel Brejcha.Koncem měsíce června se v Brně konaly hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017. Jednou z mnoha disciplín bylo i karate, kde soutěžily kategorie mladších a starších žáků. Za Středočeský kraj byli z našeho klubu nominováni čtyři závodníci, kteří vybojovali sedm medailí a výrazně tak přispěli k třetímu místu Středočeského kraje na těchto hrách.

Olympijskou vítězkou se stala Denisa Brejchová, druhá místa vybojoval kata team starších i mladších žáků a na třetí příčce se umístili Daniel Brejcha s Janem Pajkrtem.
Neratovické karate získalo během třinácti doposud pořádaných akcí přes dvě stě padesát cenných kovů. Šestadvacet jich získala Denisa Brejchová, o jednu méně posbíral Daniel Brejcha.

Celé první pololetí bylo završeno letním sportovně-relaxačním kempem, který se konal v Zotavovně VS ČR Pracov a kterého se zúčastnilo bezmála sto členů. Kemp byl pěknou a závěrečnou tečkou za první polovinou roku 2017.