Druhá, třetí a pátá na mistrovství Evropy JKA, první na Národní lize – vizitka, kterou Lucie Köppelová zapůsobila na odbornou porotu natolik, že ji v bodování loňských výsledků dosadila na úplně nejvyšší stupínek.

Sama takové ocenění ani nečekala. „Na prvenství jsem si nevěřila, dosáhla jsem už i lepších výsledků. Je to překvapení, za které jsem ale strašně ráda,“ dělila se o dojmy s moderátorem úterního slavnostního galavečera ankety Radkem Šilhanem.

Úspěchy evropského měřítka se mohli pochlubit i další. Dvojnásobný šampión Velké pardubické Bartoš vyrážel v loňském roce pro vavříny rovněž za hranice.

Konkurenci neměl především v Itálii, kde se stal celkovým vítězem tamního šampionátu. „Letošní sezonu jsem nastartoval ještě lépe než ty předešlé. V Itálii jsem v lednu vyhrál sedm dostihů z devíti,“ řekl si sedmatřicetiletý žokej o další ovace zaplněného sálu Masarykova kulturního domu v Mělníku, kde se slavnostní vyhlášení ankety odehrálo vůbec poprvé.

Pro pomyslný bronz si došel neratovický atlet Oto Čech. Na totožný stupínek vystoupal také na loňském mistrovství Evropy veteránů v běhu na šedesát metrů překážek. Ve stejné disciplíně je navíc držitelem národního rekordu.

U bojových sportů zůstalo zásluhou Jiří Beránka z Taekwondo Hansoo prvenství také mezi mládežníky.

V jediné kategorii, o které rozhodovala sportovní veřejnost hlasováním prostřednictvím kuponů v Mělnickém deníku, se těšil největší přízni Jan Bárta.
Vodní slalomář z Nelahozevsi, který už vyměnil kralupský oddíl za pražský USK, zároveň ovládl kategorii krajánků. A není divu. V roce 2018 sbíral cenné kovy jako na běžícím páse. Ke dvěma třetím místům z juniorského mistrovství Evropy přidal ve stejné kategorii zlato a stříbro na mistrovství světa. Jako jeden z mála se ovšem slavnostní dekorace nemohl zúčastnit a ceny za něj vyzvedávala babička. Za přípravou na novou sezonu totiž v těchto dnech vyrazil do Austrálie.

Mimořádnou cenu za přínos sportu převzala přímo na pódiu manželka loni zesnulého Jiřího Fabiana. Dlouholetý předseda Okresního tělovýchovného sdružení Mělník stál u zrodu samotné ankety.

Na slavnostním galavečeru zazpívala vítězka soutěže Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková. Zaujala také vystoupení artistiky Kláry Kaiserové, nebo členů mělnických klubů Workoutu či čínského kung-fu.

Nejúspěšnější ocenění se nominovali na krajské finále, které proběhne koncem února v Benešově.

JEDNOTLIVCI
1. Lucie Köppelová (karate, SK Shotokan Neratovice)
2. Josef Bartoš (jezdectví, TC Nebužely)
3. Oto Čech (atletika, TJ Neratovice)
4. Tomáš Pekař (motorismus, Carpek Mělník)
5. Jan Hlavsa (taekwondo, Taekwondo Hansoo)
6. Jiří Boháč (karate, SK Shotokan Neratovice)
7. David Le (karate, SK Dragon Neratovice)
8. Jakub Miřatský (kungfu, Hong He Hong Jia Quan)
9. Jana Bláhová (plavání, Neratovický plavecký klub)
10. Alena Gasperl (jezdecký sport, JK Mělník)

TALENT
1. Jiří Beránek (taekwondo, Taekwondo Hansoo)
2. Denisa Brejchová (karate, SK Dragon Neratovice)
3. Jiří Oppitz (veslování, KVM 1881 Mělník)

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH
Mažoretky DDM Mělník (majorettes sport)

KOLEKTIV MLÁDEŽE
Družstvo mladších žáků KVM 1881 Mělník (veslování)

SÍŇ SLÁVY
Petra Novotná (taekwondo, Taekwondo Hansoo)

ZASLOUŽILÝ FUNKCIONÁŘ
Václav Fišer (fotbal, TJ Sokol Jeviněves)

KRAJÁNEK
Jan Bárta (vodní slalom, USK Praha)

TRENÉR
Karel Benda (fotbal, TJ EMĚ Mělník)

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC
Michal Nosek (karate, SK Karate Dragon Neratovice)
Martin Zikmund (spartan race, SK LiveCross Neratovice)

FAIR PLAY
Petr Limprecht (taekwondo, Taekwondo Hansoo)

HVĚZDA DENÍKU
Jan Bárta (vodní slalom, USK Praha)