Bojovému umění se věnuje už od svých šesti let. „Ke karate jsem se dostala přes starší sestru, která začala asi v osmi letech, teď už se ale karate nevěnuje," říká nadějná členka neratovického Shotokanu, která už má za sebou spoustu úspěchů, a to jak v disciplíně kumite, tak i v kata.

Za nejúspěšnější rok považuje právě ten loňský, který jí vynesl i na třetí místo v anketě o nejúspěšnějšího sportovce regionu. „Na mistrovství Evropy v Srbsku jsem byla první v kata a třetí v kumite. A v Liverpoolu jsem se umístila jako třetí na světě v kumite, což byl asi můj největší úspěch," líčí sportovně založená slečna.

Na závodech soutěží v obou disciplínách, raději má ale kumite, kde se postaví svým soupeřkám tváří v tvář. „To mě baví víc, když se bráním. Je to i lepší zkušenost do života," popisuje Lucie Köppelová a dodává, že v běžném životě zatím naštěstí bojové umění využít nemusela. Ubránit by se ale jistě hravě dokázala.

Trénovat chodí studentka pražské obchodní akademie většinou třikrát týdně. „Když se ale připravujeme na velké závody, tak trénuji i více než třikrát v týdnu," říká s tím, že na tréninku je pokaždé hodinu a tři čtvrtě.

Karate Lucii přineslo spoustu dobrých kamarádek, s nimiž trénuje a jezdí na závody. Říká, že by bez sportu být nemohla. „Jsem celkově sportovně založené. Občas si vyjedu na kole, někdy vyrazím na kolečkové brusle a v zimě samozřejmě i na led," připomíná dívka, která byla loni v hlavním městě na akci Noc mistrů bojových umění zvolena dokonce i Miss sympatie bojových umění.

VIZITKA
Lucie Köppelová žije v Neratovicích, brzy jí bude 18 let, studuje na pražské obchodní akademii. Od šesti let se věnuje karate, je členkou SK Shotokan Neratovice. Ve volném čase ráda jezdí na kole, ráda vyrazí na brusle.