Favorit si rozhodující náskok vytvořil už během prvního poločasu, který vyhrál 5:0. „Naši hráči měli ze soupeře přílišný respekt a nehráli to samé, co třeba na Kladně. Nebylo to ideální. Až na jeden jsme hostům všechny góly značně usnadnili. Benago dalo z pěti střel pět gólů, my jsme naopak své šance neproměnili,“ přiznal domácí trenér Pavel Šuba, že o přestávce měl svým svěřencům co říct.

Druhý poločas už byl z jeho pohledu o něčem jiném. „Druhá půle už byla naprosto vyrovnaná. Řekli jsme si, že začíná nový zápas od nuly a druhý poločas vyhráli. Pomohlo nám, že soupeř hrál power play a dopouštěl se i faulů,“ popsal Pavel Šuba.

Celkově ale uznal, že hosté předvedli vyzrálejší výkon. „Přijeli v plné palbě. Na soupisce měli kromě dvou hráčů samé cizince. My jsme točili dvanáct hráčů, z toho osm bývalých či současných juniorů. Soupeř je o stupeň výš.“

Trenér hostujícího celku Beni Simitči byl nad míru spokojený s výkonem v prvním poločase, porážku ve druhém připisoval ztrátě motivace a také zákeřné hře soupeře, kterou prý rozhodčí přehlíželi.

„Přibyla nervozita, protože soupeř začal hrát hodně tvrdě na Fílu a Daniho. Hráli zákeřně a rozhodčí to přehlíželi, proto jsme zvolnili a vyhýbali se zraněním. Ve druhé půli nás vyvedl z míry rozhodčí a soupeř, protože je nelogické, když vedeme 5:0, abychom měli ve druhé půli osm faulů. Soupeř kopal tři desítky a dvě proměnil,“ popisoval na klubových stránkách Benaga.

Podle Pavla Šuby tím ale šéf hostující lavičky jen potvrdil, že neumí přiznat, když je soupeř lepší. „Rozhodčí nikdy nebude upřednostňovat druholigový tým před prvoligovým. Hráli jsme důrazně a tvrdě, ale ne zákeřně. Tak naopak hrálo Benago. My jsme měli pět faulů, z toho dva nebo tři útočné. Určitou nezkušenost musíme nahradit bojovností a dravostí. Kdybychom ale hráli zákeřně, tak bychom byli vylučovaní,“ oponuje na dálku Pavel Šuba.

Olympik Mělník – Benago Zruč n. S. 4:7 (0:5)
Branky:
30 a 37.Gabčo z PK, 22. Jína, 35. Lelek – 6. a 27. Filinger, 9. a 18. Lištván, 14. a 32. Rexha, 8. Alaj. Rozhodčí: Milner, Řeháček. Diváci: 30. Olympik: Hnízdil (21. Jenč) – Šimandl, Lelek, Dvořák, Rolenc, Neuman, Jurčovský, Němec, Pokorný (Jína, Volf, Gabčo, Jungbauer). Benago: Jovanovič, (34. Ali) – A. Simitči, Filinger, Alaj, Rexha, Lištván, Novotný, Brahimi, Veselý.