„Závod je velmi atraktivní pro běžce, protože jde nejen o dobrý běžecký výkon, ale zohledňuje i střelbu a další netradiční biatlonové disciplíny," říká s odstupem několika dní Martin Hunčovský, autor projektu a dálkový běžec momentálně ve stavu zraněných. „Určitě se stane tradicí a účast bude ještě mnohem více narůstat," potvrdil, že by nemělo jít pouze o epizodní záležitost, která po třech svátečních dnech nabídla příjemnou možnost protáhnout své tělo.

Závod odstartoval na fotbalovém hřišti, kde pořadatelé vysílali vzhledem k omezené kapacitě střelnice po pěti minutách na trať vždy pětici biatlonistů. Běžecké lyže u nich nahrazovaly nordic walking hůlky. Muži byli ještě předtím zváženi. „Při závodě byli částečně zvýhodněni těžší běžci. Za ideální běžeckou váhu se považuje sedmdesát kilogramů, každé kilo navíc znamenalo odpočet dvaceti sekund z cílového času, lehčí běžci pod 70 kilogram měli přípočet k cílovému času," upřesnil Hunčovský.

Každý z účastníků měl na krku mašli s visačku, na kterou bylo v průběhu závodu vše zapisováno – váha, chyby na střelnicích (vleže a vestoje), splnění třiceti dřepů, zodpovězení vědomostní otázky, nepovinné vypití piva či grogu, čas na startu a v cíli. V teplotě minus pěti stupňů čekala na závodníky trasa v délce 6,8 kilometrů a na ní rozesetá stanoviště s jednotlivými úkoly. V cíli čekalo na všechny bohaté občerstvení.

Vítězové Kelského biatlonu
Chlapci: 1. Antonín Valda.
Dívky: 1. Kateřina Jiřičná.
Ženy: 1. Dana Jiřičná, 2. Lucie Svobodová, 3. Martina Píšová.
Muži: 1. Robert Klust, 2. Martin Batulka, 3. Tomáš Hunčovský (nejrychlejší běžecký čas).
Nejtěžší běžec: Radek Král 127 kg (14. místo).
Nejlehčí běžec: Pavel Danda 65 kg (78.).