Jednu z největších stolnětenisových akcí pro mládež pořádá každoročně německé „hlavní město sportu“ Düsseldorf. Jedná se o Dětskou olympiádu ve stolním tenisu a letos se hrál již 18. ročník.

Na osmdesáti stolech lehkoatletické haly LTU-Areny se představilo 1395 hráčů a hráček ve věku od osmi do patnácti let z mnoha evropských zemí. Za české (a dřínovské) barvy startovala Adélka Kášová v nejmladší kategorii - r. 1998 a mladší a v družstvech - soutěže dvoučlenných týmů r. 1997 a mladší. Z dřínovského oddílu ji doprovázeli její otec (a zároveň jeden z obětavých řidičů) a Lucie Poláková v roli kouče.

A Kášové se dařilo. Spolu s litoměřickou Klárou Špačkovou (1997) v družstvech dívky dosáhly výborného úspěchu, když v konkurenci 32 týmů obsadily vynikající třetí příčku a z Německa si přiváží bronz. K postupu do finále jim chybělo uhrát pouhopouhé dva balónky. První místo patřilo mladým Běloruskám.

V soutěži jednotlivců se Adéla Kášová nezalekla zodpovědnosti z reprezentačního dresu a vyhrála suverénně svou skupinu, kde neztratila ani set. Až v osmifinále nestačila na Němku Kaimovou a po velké bitvě podlehla 1:3 na sety a obsadila devátou příčku.

Pro nejmladší chlapce a dívky byl ještě připraven tzv. TalenCup, kde se soutěžilo v dovednostních disciplínách – sprintu, driblingu, hodu do koše, vrhu medicinbalem, skoku dalekém a přenášení míčku.

Adéla Kášová v součtu pořadí umístění jednotlivých soutěží získala patnácté místo.

Na olympiádě nechyběl bohatý doprovodný program. Během tří dnů se sportovci i se svým doprovodem bavili hrou na ministolech, dětským basketbalem, vystáli si dlouhé fronty na podpisy svých pingpongových vzorů – Timo Bolla, J. M. Saiva i na našeho Petra Korbela, se kterými se výpravy i houfně fotografovaly. Hvězdy pak předváděly různé triky s míčkem a bavily tak početné publikum, za což vždy sklidily bouřlivý potlesk.

V rámci programu pak všichni olympionici navštívili Bundesligové utkání mezi Borussií Düsseldorf a TTC Fulda-Maberzell, v němž padl rekord návštěvnosti – 4200 fanoušků! O tom si bohužel v české extralize stolního tenisumůžeme nechat jen zdát.

Obsazení soupisek bylo opravdu špičkové. Za domácí nastoupila evropská i světová kvalita v podobě Timo Bolla, Christiana Süße, Dimitrije Ovtcharova a Petra Korbela, za hostující Fuldu zase legendy stolního tenisu – Jorgan Persson, Jan Ove Waldner nebo Číňané.