„Gratuluji USK a trenérovi Repešovi. Kdykoli s nimi hrajeme, jsou pro nás výzvou. A tentokrát si vyhrát zasloužili. Byli lepší, hráli tvrději a byli chytřejší. My musíme najít způsob, jak hrát v této jiné sestavě. Ale nechci mluvit o nás, protože tím nechci znehodnotit to, co hráči USK předvedli. Je třeba ocenit je,“ chválil protivníka nymburský kormidelník Oren Amiel.

Jeho myšlenku hned směřovaly k důležitému středečnímu klání v Lize mistrů. „My se teď budeme soustředit na středu, kdy nás čeká důležitý zápas s Keravnosem,“ řekl po zápase na palubovce USK Praha nymburský kouč.

Nymburk se i v oslabené sestavě bez tří hráčů základní rotace Šafarčíka, Hardinga a Obasohana držel plánu šetřit síly opor na středeční důležité utkání Ligy mistrů s Keravnosem. Pražané se toho snažili využít a zejména Ondřej Sehnal potvrzoval svou formu a nakonec nasbíral dvacet osm bodů. Sovy se tak rychle ujaly vedení, ale pak je Nymburk přibrzdil zónovou obranou.

Ve třetí části se ale USK povedlo odskočit na osm bodů, a i když Nymburk několikrát dotahoval, skóre už neotočil. Naopak v závěru jeho ztráta ještě narostla. I ve chvílích, kdy bylo třeba dotahovat, dostávali na straně favorita šanci mladí hráči a na hřišti se společně objevili osmnáctiletí Rylich s Kábrtem.

USK tak na potřetí dokázalo využít svou šanci a Nymburk porazit, když v minulé sezoně s ním dotáhlo dva zápasy až do prodloužení.

„Prohra zamrzí, ale jednou to přijít muselo,“ hlesl po utkání nymburský hráč Vojtěch Hruban. „Konstelace pro nás teď nebyla ideální, tým je v polorozpadlém stavu, máme za sebou těžkých čtrnáct dní, ale na to se nebudeme vymlouvat. Byl to od nás špatný výkon. Jsme mimo rytmus,“ dodal. 

David Šváb
Vladimír Malinovský