Zaplněná mělnická hala sledovala velmi sympatický start svých miláčků, kteří se třináctinásobného mistra republiky ani omylem nezalekli. Olympik výborně napadal, od prvních minut bojoval a agresivní hrou nutil soupeře k chybám. I Chrudim ale uměla pořádně zahrozit, oba brankáři tak měli od samého začátku hodně napilno.

Do vedení se jako první dostali hosté, Aleše Soumara překonal z dorážky Michal Mareš - jeden z nestárnoucí dvojice tradičních futsalových bratrů. Chrudim se dokonce dostala do dvoubrankové výhody, na 2:0 zvyšoval o čtyři minuty později Felipe, který stál na konci bleskové kombinace. V tu chvíli se zdálo být hotovo a kdekdo se obával začínajícího debaklu.

Jenže obdržené góly Olympik spíše nabudily, před poločasem snížil na rozdíl jednoho zásahu kapitán Matěj Sváta. Ten si počkal na šikovnou přihrávku Josefa Gabča a s přehledem uklidil míč do sítě. Kontaktní branka však znovu probrala soupeře, účastník Ligy mistrů si dvacet sekund před koncem první půle vypracoval za standardní situace třetí úspěšnou střelu.Domácí borci si z nepříznivého vývoje hlavu nedělali, pokračovali v agresivní hře. Ta na technicky vyspělejšího soka fungovala a Olympik zaslouženě snížil. Trefa to byla výstavní, faul Chrudimi potrestal nechytatelnou dělovkou do šibenice Josef Gabčo. A když se z další akce za několik málo okamžiků prosadil Michal Buzek, senzace byla najednou nečekaně blízko!

ODVÁŽNÝ RISK

Úkol chrudimského kouče Felipe Condeho zněl jasně – tady neprohrajeme! Hosté se odhodlali i za remízového stavu ke hře bez gólmana a minutu před koncem využil početní výhodu Roman Mareš, který střelou ze strany na vzdálenější tyč zařídil svým spoluhráčům čtvrtou branku. Poté se chycenou penaltou po šestém faulu blýsknul mělnický gólman Soumar, závěrečnou power play domácích ale přerušil trefou na konečných 3:5 Max.

„Nečekali jsme, že to tu bude až takhle těžké. Do zápasu náš tým vstoupil dobře a vše probíhalo tak, jak mělo. Poté jsme ale vypadli z koncentrace a říkám upřímně, že se tu vyhrálo s odřenýma ušima a že jsme se ke třem bodům protrápili,“ zhodnotil utkání chrudimský kapitán Lukáš Rešetár.

Olympiku i přes hodně dobrý výkon zbyly oči pro pláč, na domácí půdě měl na dosah velké překvapení. „Byli jsme hodně blízko senzace a všechny góly pro nás byly takové smolné. I přesto, že se prohrálo, je náš výkon vítaným impulsem do dalších zápasů. Teď máme týden volna, takže potrénujeme a proti Teplicím už bychom chtěli zase bodovat. Dnes jsme si ale ověřili, že můžeme hrát s úplně každým,“ popsal zápas ze svého pohledu mělnický brankář Aleš Soumar.

Olympik Mělník – ERA-PACK Chrudim 3:5 (1:3). Branky: 19. Sváta (Gabčo), 27. Gabčo, 27. Buzek (Gabčo) – 4. M. Mareš (Max), 8. Felipe (Rešetár), 20. R. Mareš, 39. M. Mareš, 40. Max (Lytvynenko). ŽK: 3:1.

SK Olympik Mělník: Soumar (Rusak) – Prieložný, Malák, Prejsa, Sváta (K), Gabčo, Babovák, Němec, Koubek, Stýblo, Buzek, Surmaj, Mažári.