Osmnáctiletá veslařka kralovala hlavnímu vyhlášení naprosto právem, v předchozím roce pomohla České republice obhájit na „osmě“ zlato ze světového šampionátu juniorů, na domácím mistrovství navíc medailovou sbírku vyšperkovala třemi prvními místy. Především díky těmto úžasným výkonům si Macková došla pro vůbec první vítězství na akci Sportovec roku.

„Je to prostě paráda, cítím se úžasně! V roce 2017 se mi povedlo skoro všechno, asi bych nenašla něco, co se mi nevydařilo. Jsem za vítězství moc ráda, protože jsem za sebou nechala mnoho vynikajících sportovců,“ popsala své pocity s úsměvem Anna-Marie Macková, která loni skončila v hlavní kategorii druhá. Letos už ale před sebe nikoho nepustila a na galavečeru zároveň prozradila své další plány: „Nyní mě čeká maturita a po ní bych se měla přesunout do Ameriky, kde budu mít veslování opravdu hodně.“

Na pěkném stříbrném místě se umístil vítěz předchozího ročníku – sedmatřicetiletý žokej Josef Bartoš, ocenění za třetí příčku bral Karel Král, který sbírá úspěchy na scéně bojového sportu kung-fu. Čtvrtý skončil kanoista Jan Bárta, páté místo patřilo taekwondistce Petře Novotné, šestou pozici obsadil vodní lyžař Adam Sedlmajer, sedmý byl boxer Jan Gazdík, osmý karatista David Le, devátý bojovník kung-fu Jakub Miřatský a první desítku uzavřela karatistka Lucie Köppelová.

Na pódiu se po celý večer, který se konal pod taktovkou České unie sportu, Mělnického deníku a agentury Sport Action, jako na běžícím pásu střídali jen samí mistři, vicemistři a medailisté.

NEJLEPŠÍM TALENTEM KARATISTA BREJCHA

Další z mnoha kategorií, která se na Sportovci roku vyhlašovala, se týkala nejnadějnějších talentů. Tím vůbec nejlepším byl v roce 2017 karatista z SK Dragon Neratovice Daniel Brejcha, který vyhrál před taekwondistou Vojtěchem Benešem. Bronzová skončila jezdkyně na koni Markéta Miková, závodnice z JK Mělník ovládla celoroční seriál Channel Star a navrch přidala páté místo na mistrovství České republiky.

NEJLEPŠÍM TÝMEM VOLEJBALISTKY

Ve Společenském domě v Neratovicích došlo také na nejlepší sportovní kolektiv dospělých a mládeže. Seniorskou skupinu opanovaly volejbalistky TJ EMĚ Mělník, které vybojovaly první místo ve 2. lize žen. Mezi mládežnickými oddíly vyhrála atletická přípravka z Neratovic. Ta loni nenašla přemožitele v krajském přeboru družstev, což je nejvyšší soutěž pro danou kategorii.

DO SÍNĚ SLÁVY ZDENĚK KREJZA

Pouze jednoho člena získala do svých řad síň slávy Sportovce roku, do níž byl uveden kapitán Klubu veslařů Mělnických Zdeněk Krejza. Dlouholetý člen oddílu se velkou měrou zasloužil a zasluhuje o rozvoj a propagaci veslování. 

Podobného ocenění se dočkal i Antonín Čvančara z TJ Neratovice, jenž si odnesl ocenění za Zasloužilého funkcionáře.

NEJLEPŠÍM TRENÉREM ANTONÍN MRZÍLEK

Antonín Čvančara a „jeho“ atletický oddíl nebyli jedinými vítězi z domácího města, při vyhlašování Nejlepšího trenéra došlo na Antonína Mrzílka, který se v rámci TJ Neratovice věnuje jachtingu. 

Další kategorií byl Nejlepší krajánek a této skupině kraloval házenkář Jan Chmelík, cena za fair play patřila hokejistovi Robinu Studentovi a taekwodnistovi Petru Limprechtovi. 

Za úspěchy mezi hendikepovanými sportovci byl oceněn plavec a lyžař Ondřej Kabeš z klubu SK Pojďte dál a „extrémní“ závodník z oddílu SK LiveCross Neratovice Martin Zikmund.

HVĚZDA DENÍKU

Speciální kategorií, do které jste mohli zasáhnout díky kuponům v tištěném vydání Mělnického deníku vy – čtenáři, byla na slavnostním galavečeru Hvězda Deníku. Do redakce nám přišlo přes tři sta vyplněných kuponů a z celkového vítězství se mohl radovat boxer Jan Gazdík, jenž získal 207 hlasů. 

Druhou příčku v „naší“ Hvězdě obsadil překvapivě hokejista Kralup Jakub Kaprál, na třetím místě se umístil fotbalista Neratovic Václav Vorasický.

„Druhé místo mě hrozně moc těší, je pro mě čest už jen to, že jsem v nominaci mohl být. Chtěl bych všem poděkovat za hlasy a zároveň patří velké díky celému hokejovému klubu z Kralup. A co se týče vítěze, Jan Gazdík si triumf bezesporu zaslouží,“ reagoval na překvapivé stříbro radostně právě Jakub Kaprál.