Úvodní dvě kola soutěže odehrají na hřištích loni devátého Unionu Slaný a Dobřichovic, nováčka soutěže postupujícího z nejnižší kladenské soutěže.

Na první domácí utkání se v tradičním nedělním čase od 18 hodin půjde 23. října, kdy Kralupští přivítají v rámci třetího kola soutěže ex-divizní Celtic Kladno.

Kromě už zmíněných se v soutěži objevily i další nové týmy. Administrativně postoupil tým z tradičně silného Mladoboleslavska – MBV Mladá Boleslav, údajně s několika hráči kdysi slavného Bakova nad Jizerou v sestavě.

Po několika letech strávených ve vyšších soutěžích sestoupil do krajského přeboru tradiční kralupský soupeř, Celtic Kladno. Asi největším favoritem krajského přeboru bude tým Čechie Slaný, který i přes záchranu ve druhé lize přihlásil pro letošní sezonu pouze nejvyšší krajskou soutěž.

Oproti loňsku se v soutěži neobjeví tři postupující mužstva – suverénní vítěz loňského ročníku Hrasl Slaný, loni třetí Legie Příbram a také ambiciózní Atmos Bělá.

Ten jako šestý tým využil nabídku k dodatečnému postupu do divize, kterou výše umístěné celky, včetně AFC, odmítly. Dále se do soutěže nepřihlásil loni desátý rezervní tým Třebusic, který bude působit v kladenském okresním přeboru.

Oba sestupující týmy Atlantic Rakovník a Rohožník Praha nakonec v soutěži vzhledem k nízkému zájmu týmů z okresních soutěží zůstaly. V případě Rohožníku se záchrana tímto způsobem už stává téměř tradicí.

Vzhledem ke značné obměně týmů je těžké dělat před sezonou prognózy, z hlediska cestování na zápasy však bude soutěž pro AFC nejpřijatelnější za několik posledních ročníků. Zejména zájezdy do zaprášené příbramské haly všichnihráči Kralup rádi oželí…