Více než se soupeřkami domácí tým válčí s vlastním trvalým oslabením. Tentokrát chyběly kvůli nemoci tři hráčky základní sestavy. „Je pak obtížné hrát vyrovnaně s lepšími či výkonnostně stejnými soupeři,“ komentovala Ivana Šlehoferová, jedna z kralupských trenérek, neustálé absence.

V zápasech samotných Kralupanky dokázaly i v oslabení držet krok, nevydržely to ale v základní pětici celý zápas a bodovaly v podstatě jen tři hráčky.

„To je na celý zápas velmi málo, ale musíme pochválit Renatu Štětkovou a Michaelu Langovou,“ dodala kralupská trenérka. První se podle ní v posledních dvou zápasech výborně rozehrála a zařadila se mezi střelecké tahouny, druhá jmenovaná je bojovnicí a na postu rozehrávačky výborně organizuje hru.

Po první polovině sezony patří kralupským mladším dorostenkám sedmé místo z dvanácti, Andrea Procházková navíc nadále vévodí střeleckému pořadí, její spoluhráčka Magda Šlehoferová je třetí. Další mistrovské zápasy čekají tým až v novém roce, v Kralupech věří, že se děvčata do té doby zotaví a opět budou nastupovat v nejlepší kondici.

Kralupy – Jablonec 68:47
Body Kralup:
Procházková 20, Šlehoferová 18, R. Štětková 14, Spilková 5, Kovaříková a Halátková 4, Langová 3.

Kralupy – Poděbrady 53:73
Body Kralup:
Procházková 23, Šlehoferová 14, R. Štětková 12, Halátková 4.