Po vítězství na mistrovství republiky a s vavříny z evropské soutěže mají „našlápnuto“ k vrcholné soutěži všech kontinentů. Chystané Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech se tentokrát uskuteční ve druhé polovině října v holandském Eindhovenu. Obhajoba dvou titulů z loňska se trojlístku sportovkyň, který má současný život spjatý s kralupským regionem, vydařila.

Na mistrovství Evropy 2010 ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech & Open tournament for juniors and cadets v Kladně děvčata znovu potvrdila, že patří ve sportovním aerobiku ke špičce starého kontinentu.

Trio koučuje pražská trenérka Hana Šulcová, jejíž svěřenkyně v jednotlivcích a týmech zaznamenaly na ME kromě prvenství v kategorii trojic i druhé pořadí v týmové závodní kategorii Fitness aerobic. Na adresu mistryň Evropy uvedla, že si celou sestavu sportovního aerobiku „ušila na míru“ sama.

Oceňovala ve vytvořené sestavě, s níž se děvčata prezentovala, že každý zacvičený prvek podporoval následující a celkový dojem byl působivý i svou jednotností provedení. A právě pracovitost a preciznost trio Z. Reissová a sestry Cihlářovy drží, podle jejího odborného pohledu, už druhý rok na evropské špičce.

Co nasebe vyznavačky sportovního aerobiku prozradily? Jak se člověk stane úspěšným závodníkem evropského a světového formátu? A jakých met by v budoucnu ještě rády dosáhly?Odpovědi naleznete v tištěném vydání Mělnického deníku ve čtvrtek 12. srpna!

JIŘÍ HERAIN