Letos čtyřdílný seriál v jízdě střemhlav ledovým „tobogánem“ odstartuje již o nadcházejícím víkendu v německém Mnichově.

Po pořadatelské premiéře v nizozemském Valkenburgu a moskevském podniku pak mistrovství vyvrcholí stejně jako loni v kanadském Quebecu. Ten je právem považován za Mekku této mladé sportovní disciplíny a závody tam pravidelně přitahují desítky tisíc diváků.

Lukáš Kolc po loňském devátém místě v konečném pořadí pomýšlí na nejvyšší mety a v otázce přípravy tentokrát nenechal nic náhodě.

Spolu s dalšími dvěma členy českého reprezentačního týmu totiž využil v týdnu před závodem unikátní možnosti pilovat bruslení na tréninkové dráze v malebné rakouské vesničce s názvem Waidring.

„Je to úžasný, vůbec jsme nečekali, že se něčeho takového dočkáme. Teď už je to fakt sport se vším všudy. Těšíme se do Mnichova,“ hlásili čeští borci z několikadenního soustředění.

A nejen kvalitní příprava vynáší české ambice na ty nejvyšší příčky. Závodníci jako Kolc či Fiala už totiž mají dostatek zkušeností z minulých ročníků na to, aby se z druhých třetích či čtvrtých míst posunuli na úplný vrchol.

Proti ale budou nejen nástrahy zrádné trati, která si svým sklonem nezadá se sjezdovkou, ale také tradičně silná konkurence účastníků z řady zemí celého světa.

Letos poprvé budou mít svá želízka v ohni také Slováci, jejichž reprezentace se chystala v Rakousku společně s tou českou. Kdo nakonec vzejde z tohoto souboje jako vítěz?