„Famózní historický víkend se stal sladkou tečkou za sezonou, ve které se naši florbalisté a trenéři netajili ambicemi postoupit," shrnul úspěch hráč A-týmu Filip Janouch.

Jako první svedli v domácí svatyni postupové boje junioři. Před posledními dvěma utkáními jim k jistotě chyběl jediný bod. Ten se povedlo získat podle plánu hned v prvním zápase proti Mladé Boleslavi, které svěřenci trenérů Knoppa s Poloczkem uštědřili rozhodující direkt dvěma góly během třiceti vteřin na začátku druhé třetiny.

„Poslední vteřiny zápasu se nesly ve frenetickém jásotu početného domácího publika a odpočítávání kralupských hráčů," popsal atmosféru Filip Janouch. Do epilogu sezony tak Kralupští vstupovali s třetiligovou jistotou a Červeným drakům z Hořovic od začátku pečlivě stříhali křídla, aby nakonec pobavili domácí tribuny výsledkem 10:0. „Sladká tečka na závěr se pro některé hráče zároveň nesla ve znamení nostalgie a smutku z konce v juniorské kategorii. Příslib vyšší soutěže je výzvou pro celý tým, který omladí, ale zkušené jádro zůstane," dodal Filip Janouch.

S o poznání větším klidem vstupoval do svého posledního turnaje v sezoně kralupský A-tým. Pro dokonání postupu totiž stačilo vyhrát ve stochovské hale jeden zápas ze dvou, což se rovněž povedlo bez zbytečného odkladu. Navíc proti vedoucímu celku soutěže a po obratu z 1:3 na 4:3 v poslední třetině.

K rebelii proti Emcu zavelel zkušený pilíř zadních řad Petr Černý a na kralupskou stranu pak zápas za přispění téměř nadpozemského výkonu brankáře Jakuba Hoffmanna překlopili Poloczek s Dvořákem. „Zaklepání kralupských na brány vyšší ligy bylo vyslyšeno, jsme tam," zaznělo pak z kralupského týmu. Ten si pak i v okleštěné sestavě zastřílel také v posledním utkání proti mladému týmu Black Angels C (8:4). „Postup výš je odměnou a varováním zároveň, že trend směle započaté práce nesmíme zničit, naopak ho musíme prohloubit a pokračovat v něm," uzavřel Filip Janouch.

Florbalisté FBC Kralupy postoupili