„I přes těžší los než minulý rok jsme opět dokázali postoupit do dalšího kola, které se hraje nově systémem play-off. V tom prvním jsme ukázali sílu a i s novými tvářemi náš tým neztratil na kvalitě. Více dravosti, drzosti a výbušnosti slavilo úspěch," hodnotil úspěšný turnaj kralupský kapitán Jiří Cimler.

V prvním zápase s pražským celkem IBK Tajula začal lépe soupeř a ujal se v první třetině vedení o dvě branky. Čtyři nastřelené tyče ale kralupskému týmu dávaly optimismus do zbytku utkání. Od druhé třetiny byli Středočeši jasně lepším týmem a soupeře začali přehrávat. Ve druhé části zápas vyrovnali a ve třetí dokonale otočili. Zejména díky hattricku Černého zvítězili 7:3 a položili základní kámen úspěchu.

Ve druhém utkání čekala favorizovaná Plzeň, která stejně jako předchozí soupeř začala lépe. Vyhrála úvodní třetinu a v určitých fázích hry nepříjemně tlačila. Zlepšený výkon ve druhé části ale přinesl tři branky v sítí soupeře a dokonalý obrat. S takovým průběhem Západočeši ani v nejmenším nepočítali a z uštědřeného šoku se už do konce zápasu nedokázali vzpamatovat. I v poslední třetině se Kralupští dokázali střelecky prosadit a ve výsledném součtu porazili favorita 5:2. I toto utkání „zrodilo" třígólového střelce – tentokrát Adama Dvořáka.

Druhý den ráno chtěli Kralupští potvrdit výborné výkony proti Mladé Boleslavi a ukázat soupeři, že ho v soutěži nečeká nic jednoduchého. Čekal se vyrovnaný zápas, ale Cimler a spol. nakonec soka „sfoukli jako svíčku" v brankovém vyjádření 9:2.

Do posledního zápasu s domácím druholigovým Sokolovem šli hráči Kralup v dobré náladě s jistotou nejhůře druhého místa ve skupině. První třetina byla velmi vyrovnaná, oba týmy dokázaly dvakrát přelstít brankáře soupeře, a tak se vstupovalo za nerozhodného stavu také do druhé části. V té Kralupským hrubě utekl začátek a soupeř postupně odskočil na rozdíl čtyř gólů. Po zápase ale ještě nebylo. Ve třetí části sice Středočeši vyslali jen šest střel, ale celá polovina z nich byla gólová. Konečný výsledek měl tedy podobu 5:7 a silně favorizovaný celek se s outsiderem zapotil.

Pohár České pojišťovny - 1. kolo

Výsledky Kralup: IBK Tajula 7:3, Slavia VŠ Plzeň 5:2, FA Mladá Boleslav 9:2, TJ Baník Sokolov 5:7.
Pořadí skupiny: 1. Sokolov 12 bodů, 2. Kralupy 9, 3. Plzeň 6, 4. Tajula 3, 5. Ml. Boleslav.
Sestava Kralup: Hoffmann – Cimler, Knopp, Černý – Pohl, Poloczek, Vrchota – Dvořák, Mišák, Felix.