Benčař Zdeněk Tuháček prvním pokusem zatlačil 185 kilogramů, další pokusy na 195 a 200 ale byly nad jeho síly. Uznaný výkon mu stačil na pouhé páté místo. Čest oddílu se jal v kategorii do 120 kilogramů hájit Luboš Šos. Prvním pokusem zvládl slušných 240 kilogramů a nechal si přiložit na 250. Tento pokus byl lehký, nezvládl ho ale technicky. Jelikož se soupeři začali vzdalovat, risknu Šos na poslední pokus 265. Tak těžkou činku s přehledem vytlačil, nemilým překvapením pro něj ovšem bylo, že mu rozhodčí i tento pokus neuznali.

„Přítomní diváci i soupeři nevěřícně kroutili hlavami, proč tlak nebyl uznán, rozhodčí však opět potvrdili technickou chybu závodníka, a tím definitivně uzavřeli Lubošovi cestu na stupně vítězů," komentoval nepopulární čtvrté místo svého kolegy Zdeněk Tuháček, který je zároveň předsedou oddílu silového trojboje TJ Kralupy.

Kralupským silákům se pomalu blíží konec mistráků, ale o to více se mohou připravovat na plánované pohárové soutěže, se kterými se letos roztrhnul pytel. Některé závody se budou konat pod hlavičkou Powerlifting Grand Prix a vyhrát takovouto soutěž je velmi lákavé. V pořádání soutěží nezahálí ani v Kralupech. „V neděli 9. června v rámci Dnů Kralup se přijďte podívat na pohárovou soutěž Strongman Kralupy. Bude se soutěžit v siláckých disciplínách, například v převracení pneu, zvedání klády a tahání kamionu. Soutěž je otevřena pro registrované sportovce i pro příchozí veřejnost. Více info na www.strongmanteam.eu," zve s předstihem Zdeněk Tuháček.