Sportovně kulturní show vznikla za patronace Města Kralupy a při loňském ročníku měl svou premiéru i Kralupák. Maskot v modré teplákové soupravě s velkým „K“ na prsou a zádech, kterého pro akci a potažmo i všechny sportovce navrhl a namaloval karikaturista Pavel Rychtařík.

„Kralupák je s námi každý den. Je součástí všech příprav a pak samotného večera. Nyní zrovna pracujeme společně s Pavlem Rychtaříkem na kreslených vtipech, které budou v průběhu večera odtajněny a v níž Kralupák má jak jinak než hlavní roli,“ prozradil scénárista a režisér večera Jindřich Kohm.

„Protože mou náplní této akce je komunikace s oddíly, okamžitě od zrodu Kralupáka jsem zaznamenal zájem o to vlastnit ho,“ dodal Jan Špaček.

Přípravy jsou v těchto dnech již v plném proudu. Na posílání nominací do jedné z pěti kategorií už nejen klubům a oddílům, ale také veřejnosti zbývají poslední dny. Těšit se mohou i trenéři, pokud jejich snahu ocenění jejich „svěřenci“ a nominují je na cenu trenéra.

V neposlední řadě pořadatelé věří, že letos najde příznivce a bude udělena i Akce roku. Uzávěrka nominací je v pondělí 28. února a pak už organizátoři začnou nominace sčítat a vyhodnocovat.

„První ročník jsme považovali za ročník seznamovací. I přes to, že byl pojat velmi excelentně a veřejnost ač akci posléze vyhodnotila jako jednu z nejúspěšnějších akcí Kralup, samotné nominace probíhaly velmi rozpačitě. Avšak rok od roku je zájem veřejnosti a všech větší a větší,“ odpověděla koordinátorka akce Lenka Procházková na otázku, jak je po minulých dvou ročnících vnímán zájem nominovat.

A co samotný galavečer přinese? V pátek 8. dubna se v 19 hodin rozzáří na pódiu Kulturního a společenského střediska v Kalupech reflektory a na pódium vstoupí známé moderátorské duo Hanka Bozděchová a Aleš Švar, kteří celým večerem provedou.

Uděleno bude celkem 19 cen. Každý z oceněných bude představen prostřednictvím video medailonku. Přítomní se mohou těšit také na vystoupení Brejkdens bradrs – finalistů soutěže Československo má talent a jako hřeb večera připravili organizátoři koncert Kamila Střihavky.