Asi největšího úspěchu dosáhl šestnáctiletý dorostenec Pavel Kulka. Ve váhové kategorii do 66 kilogramů, do které musel poslední týden před soutěží shodit ještě tři kila, se stal mistrem. Závodník úspěšně začínal na výkonu 77,5 kg, kterým se vyhoupl do čela. Dále ho čekalo 80 kg, které splnil i jeho hlavní soupeř Hrubý z Chodova. Kralupský trenér tedy nechal na poslední pokus takticky naložit 85 kg. Ty sice Pavel Kulka nedal, jenže danou zátěž následně nezatlačil ani soupeř. Ve prospěch kralupského borce tak rozhodla jeho o 200 gramů nižší hmotnost. Zároveň byl svým výkonem třetím nejlepším dorostencem celého závodu.

„Za poslední půlrok udělal pod vedením oddílového trenéra Jandy velký pokrok ve své výkonnosti. Už od přihlášení do závodu si věřil na medailovou pozici," uvedl trenér kralupské výpravy a předseda oddílu Zdeněk Tuháček. On sám v mužské kategorii do 93 kg nebyl ve své obvyklé pohodě. Jeho poslední tréninky před soutěží pokazila nemoc a už v rozcvičovně nepodával dobré výkony. V závodě zatlačil pouhých 165 kg. I ty ale stačily na bronzové umístění. Vítězem kategorie se stal jablonecký Jakub Sedláček, který novým národním rekordem 220,5 kg zvítězil rozdílem třídy.

Do juniorské části závodu zasáhli Pavel Košťál v kategorii do 105 kg a Petr Klich ve sloučené kategorii nad 105 kg. Košťálovi se příliš nezadařilo a ukořistil pátou příčku. „Podle jeho slov se však na příští ročník máme těšit na Hulka, který si přijede pro kovy," sdělil Zdeněk Tuháček. Klich měl tentokrát ztíženou pozici tím, že byl v kategorii se závodníky až o dvacet kilogramů těžšími. O vítězi nerozhodovala jen zvednutá hmotnost náčiní, ale i váhový koeficient pro přepočet výkonu. Petr svým nejlepším pokusem zatlačil 147,5 kg. Získané body mu vynesly stříbrnou medaili. „Bohužel stříbrná umístění jsou mu tento rok osudná," připomněl Zdeněk Tuháček dva týdny staré shodné ocenění na mistrovství republiky v klasickém trojboji.

Celkově pak z kralupského pohledu hodnotil soutěž jako výbornou. „Vstoupili jsme pro letošek do povědomí ostatních oddílů, budou si na nás muset začít dávat pozor. Za rok přijedeme v ještě větší síle s více závodníky, abychom dokázali, že i v Kralupech máme silné powerliftery a powerlifterky."