Na programu byl šestý regionální turnaj Oblastního přeboru Čech v kategorii přípravek a mladších žáků. Domácí RC Kralupy měl své zastoupení ve dvou kategoriích - U9 a U7, kde nasadil dokonce dva týmy.

Prostor stadionu pořadatelé rozdělili na pět hřišť, z toho dvě patřila nejpočetnější kategorii U7, kde si dvanáctka týmů zahrála ve dvou skupinách a podle umístění pak o celkové pořadí.

Tým RC Kralupy A obsadil ve skupině druhé místo, v boji o bronz podlehl po velkém boji týmu z Petrovic a skončil tak na celkové čtvrté příčce. V kategorii U9 nastoupilo celkem osm týmů ve dvou skupinách. Kralupští skončili na konečném sedmém místě.

V kategoriích U11 a U13 se turnaje účastnilo po pěti týmech a zpestřením byl start týmu Barbariens z mezinárodní francouzské školy v Praze.

Nejúspěšnějším účastníkem turnaje se stal RC Říčany. Jeho týmy vyhrály tři kategorie a pouze mezi jedenáctiletými přenechal vítězství smíchovské Tatře.

„Turnaj navštívilo okolo 350 dětí a rodičů, kteří vytvářeli bouřlivou kulisu pro mladé hráče a hráčky. Poděkování patří všem ragbistům za předvedené výkony, nadšení a bojovnost. Díky nim se Kralupy staly na jeden den centrem mládežnického ragby v Čechách a prokázaly, že ragby zde našlo místo a příznivce,“ uvedl prezident RC Kralupy Pavel Hrubý.

Zkušenosti s organizováním turnaje by klub mohl využít už na podzim.