Turnaj, který se hrál po oba víkendové dny, nepostrádal kvalitu, neboť Kralupy navštívili i hráči z klubů s extraligovou příslušností. Sobota byla zasvěcená bojům o body v základních skupinách, ze kterých poté vykrystalizovaly týmy pro play-off a play-down. Už ve skupinách byl k vidění atraktivní a produktivní florbal plný fyzických střetů, pravé vyvrcholení však přinesla až neděle, tedy finálový den turnaje. Svého zástupce vyslalo také pořadatelské město, tým FBC Kralupy však svá utkání v základní skupině prohrál a druhý den hrál pouze o umístění v dolní polovině konečného pořadí a nakonec bral jedenáctou příčku.

Play-off nabízelo plno vyrovnaných a oku lahodících zápasů, které bylo pro nezaujatého florbalového fanouška doslova radost sledovat. Nouze nebyla ani o dramatické konce a většina zápasů se rozhodovala až v dovednostní disciplíně – samostatných nájezdech. Ve finále se střetly týmy z Karlových Varů a pražského Olympu. Vary, jeden z největších favoritů turnaje, nezaváhaly ani ve finále, když Olymp přehrály 2:0 a pátý ročník Kralupy open po zásluze vyhrály. Celým turnajem totiž prošly bez ztráty kytičky. Za druhým Olympem figuroval na třetím místě další pražský celek, barrandovské Tornádo.

Pátý ročník Kralupy open je tak minulostí. Pořadatelé z FBC věří, že si týmy i napřesrok po sezoně opět najdou volné místo v kalendáři a znovu přijedou do Kralup, aby byl turnaj opět o něco kvalitnější. Stejně tak budou doufat, že si i diváci najdou cestu do hlediště a vytvoří skvělou kulisu, jak tomu bylo letos.

Konečné pořadí kategorie mužů: 1. Hurrican K. Vary, 2. Olymp Praha, 3. Tornádo Barrandov, 4. Lhokamo Praha, 5. Black Angels, 6. Chabry, 7. SK Dynamis, 8. IBK Kubánský Klan, 9. Vosy Praha, 10. Florbal Neratovice, 11. FBC Kralupy, 12. IBK Picho žabí stehýnka, 13. Vany Revival, 14. FBŠ Všestary, 15. FBC Rapid Hands, 16. Alkoholics Innebandy.

FILIP JANOUCH