Na konci devadesátých let byl nejpopulárnějším sportem ve městě. Hokejbal! Ve středisku dolního Povltaví měl své soutěže nazvané AHL. Na přelomu tisíciletí je ve třech úrovních hrálo přes pět stovek hráčů.

Řada kralupských borců dostala šanci v oficiálních svazových soutěžích, kterou deset z nich proměnilo v extraligové tituly, prvenství v poháru evropských zemí, cinkly i medaile z mistrovství Evropy či světa.

Místním srdcařům z vedení AHL bylo v roce 2000 svěřeno pořadatelství historicky prvního mistrovství světa juniorů v hokejbalu za účasti osmi reprezentací včetně Kanady a USA.

Spoluzakladatel soutěží AHL, ředitel mistrovství světa a tahoun kralupského hokejbalového dění z let 1996 až 2014 Jindřich Kohm byl u příležitosti třicátého výročí Českomoravského svazu hokejbalu (1990 – 2020) vyzván ke vzpomínkovému rozhovoru pro připravovanou bilanční knižní publikaci. Vyjít by měla v nadcházejících měsících.

„Jsem moc rád, že Kralupy jsou brány jako jedno z důležitých středisek, které se podílelo na rozvoji hokejbalu v České republice. Ten příběh okolo celé AHL, to by byla skvělá filmová předloha na variaci – jak nadšení kluci z ulice měnili svojí energií a zápalem zavedené pořádky,“ uvedl v této souvislosti Jindřich Kohm.

„Když se ohlédnu, tak se nám opravdu povedly zajímavé věci. Z republikového pohledu vyčnívá parádně zvládnuté mistrovství světa juniorů, s několika vyprodanými zápasy a skvěle bláznivou diváckou atmosférou. To vás potěší, když hodinový dokument, který jsme tenkrát s kameramanem a střihačem Zbyňkem Krátkým piplali půl roku, je označován za unikátní a průkopnický,“ vzpomíná na hokejbalové časy tehdejší organizační lídr.