Jak se ocitl kulturista Petr Prieložný ve Mšeně, není žádným tajemstvím. Bydlí tu a studuje v Praze, kde také trénuje.

Nnositel bronzové medaile z mistrovství republiky si tuto sportovní řeholi zvolil proto, aby se odlišil od chlapců tíhnoucích ke kolektivním známým sportům. Tam se jednotlivec těžko prosazuje.

„Přínos individuálních sportů vidím v prověrce pevné vůle, sílící motivaci a odpovědnosti podat co nejlepší výkon,“ řekl Petr Prieložný.

Petr se kulturistice věnuje už čtvrtým rokem. Po přechodu na střední školu se zdokonaloval pod vedením trenéra. Nespokojuje se s dosaženým a s průměrem.

Dalším učením a zkouškami získal trenérskou licenci. Moc si přeje, aby kulturistika byla populárnější hlavně mezi mládeží.

Mlsné jazýčky určitě nebudou kulturistům závidět denně 15 porcí jídla bohatých na bílkoviny, sacharidy a nižší obsah tuků. Samozřejmě je nutno dbát na její pestrost.

Normálně se cvičí čtyřikrát týdně, v předsoutěžní přípravě tři měsíce před soutěží dvoufázově ráno a odpoledne šest až sedmkrát týdně.

Junioři do 21 roků absolvují dvě soutěže ročně. „Defilé“ mužů mohutných svalů ostřížím zrakem posuzuje a bodově hodnotí pět až sedm rozhodčích. Sledují svalový rozvoj, symetrickou postavu, objem a rýsování svalů.

Rozdíly v získaných bodech ovlivňujících pořadí bývají nepatrné.