Zápas desátého kola právě mezi Legií a rezervou Mělníka sice vyhráli hosté, po zásahu vedení soutěže však následoval verdikt opačný. Utkání bylo kontumováno výsledkem 5:0 pro příbramský celek. Důvod?

Za hosty totiž do utkání nastoupil Tomáš Prejsa, který si však měl právě v desátém kole odpykávat trest za čtyři žluté karty v sezoně. „Náš vedoucí to přehlédl,“ dodal k nešťastné události šéf mělnického Olympiku Pavel Šuba.

Jeho celek tak přišel o tři body a v tabulce klesl na desáté místo. Legie i po prvním bodovém zisku zůstává přikována na dně druholigové tabulky. Další body totiž nepřidala ani v kole jedenáctém, v němž hostovala v Chomutově. Domácímu Baníku také zatím sezona nevychází podle představ, zápas s posledním celkem tabulky ale zvládl za tři body po výhře 6:2.

Naplno bodoval i lídr soutěže z Kladna. Ten sice na palubovce dalšího z nováčků, libereckého Pampuchu, prohrával ve druhé minutě už 0:2, svou roli favorita ale i tak naplnil. Ještě do přestávky dokázal skóre otočit, ve druhém poločase ještě náskok navýšil a slavil vítězství 5:3.

Čtvrtfinále Poháru FAČR ve futsalu 2018. Sparta Praha porazila ve Zruči nad Sázavou Olympik Mělník.
Sladká pomsta Olympiku. V lize si Spartu senzačně podal

V Mělníku bylo k vidění středočeské derby, když do haly u gymnázia přijelo mladoboleslavské Malibu. Domácí rezerva, která tentokrát nečerpala personální podporu z ligového áčka, jež v pátek senzačně porazilo ve Varta lize favorizovanou Spartu, si v prvním poločase dala dva vlastní góly. Domácí během první půle vedli 2:1, ale dva góly kapitána Malibu Volfa a trefa Kommy určily poločasové skóre 2:5. „Tentokrát jsme těžili ze standardek, tři branky jsme vstřelili z rohu, jednu jsme přidali z nacvičeného autu,“ tetelil se blahem asistent boleslavského trenéra Roman Dvořáček.

Jeho svěřenci pak i se štěstím přestáli domácí nápor v úvodu poločasu, kdy ve čtyřech případech pomohla brankáři Tvarohovi i branková konstrukce. Činil se především Josef Gabčo, který páteční prvoligový duel nemohl hrát kvůli kartám. Nakonec se ale prosadil pouze v samotném závěru z desetimetrového kopu. To už ale hosté měli výrazný náskok, také díky dvěma trefám do prázdné branky při domácí power-play.

2. liga - západ - 11. kolo

Chomutov – Příbram 6:2 (za hosty Venta, V. Zákoucký), Liberec – Kladno 3:5 (za hosty Kaválek 2, Jaráb, Šnídl, Stejskal), Mělník B – Malibu MB 4:8 (Šuba 2, Machytka, Gabčo – Volf 2, vlastní 2, Polanka, Komma, Machů, Sedláček), Plzeň – Jablonec 3:1, České Budějovice – Chotěboř 10:1, Ústí nad Labem – Wizards Praha 9:3.

Divize A - 6. kolo

Hrasl Slaný – Combix Ústí 6:6 (za domácí Procházka 3, Kuba, Kozák, Krivák), SKP Kolín – Dalmach Turnov 5:5 (za domácí Linhart 2, Hejduk, Kovařík, Bora), Slatina – Atletico Chomutov 4:8 (za domácí Paluka, Kapitán, Beneš, Hanuščík), Kobylisy – Baník Chomutov B 6:6.

Krajský přebor - 7. kolo

Viva Příbram – Dobřichovice 13:5 (Kočí 5, Řezáč 4, Kunc 2, Branžovský, Drašnar – Onderka 2, Velebil, Štědronský, Kustoš), MCE Slaný – Brandýsek 7:12 (Maroušek 3, Říčka, Snovický, Nykl, Novotný – Müller 4, Tesař 2, Zíka, Kroc, Růžička, Čížek, Houha, vlastní), Čechie Slaný – Třebusice 4:9 (Mrština 2, Jiránek 2 – Hink 3, R. Šěrák 2, M. Kubín ml. 2, M. Šerák, vlastní), Kralupy – Přelouč 4:7 (Koláček 2, Mára, Kaňka – Janecký 3, Dlask, Novák, Sůra, Jirka), Brazil Kladno – Atlantic Rakovník 4:6 (Havlíček 2, Šašek, Dlouhý – Beneš 2, Sklenka 2, Vodrážka, Červený.