Přesný program galavečera bude znám v příštím týdnu. Moderátorský post opět obsadí Marek Šimák z České televize, který komentuje televizní boxerské zápasy.

Přehlídka úpolových sportů je opět jako kulturní akce, proto se koná v mělnickém Masarykově kulturním domě a od diváků se tedy očekává vhodné společenské oblečení.


Pociťujete vůbec nějakou rivalitu mezi Sokolem Mělník, SK BOX a SK Boxing nebo je to čistě o spolupráci?
Bohuslav Bubník ml.: Ne, to rozhodně nepociťujeme. Naopak, je dobré, když naši borci mohou trénovat alespoň boj rukama se zápasníky z mělnických boxerských klubů. Náš způsob boje je mnohem komplexnější. Mladí sportovci si často vyzkouší oba způsoby boje a zakotví podle toho, co jim vyhovuje. Tak je to pro ně nejlepší.
Kryštof Marounek: U nás se asi o rivalitě hovořit nedá. Já nemohu soupeřit s Rudou, protože oproti němu jsem v boxu nic nedokázal. A myslím, že v Čechách asi nikdo. Každý z nás to dělá jinak. Myslím si, že tím, že spolupracujeme všichni dohromady, tak ti kluci jdou výkonnostně nahoru. Každý z nás má na věc jiný pohled. A tohle všechno je podle mě vidět na celém tom galavečeru. Každý z nás umí něco jiného a každý z nás zajistí jinou část celého večera. Potom to všechno do sebe krásně zapadne. Během večera jsme my s Rudou v ringu a Bohouš má pod palcem celou režii v zákulisí.
Rudolf Kraj: Mezi námi určitě žádná rivalita není, jsme kamarádi, ale naši svěřenci mohou mezi sebou zápasit. Sice to vidím nerad, ale zase na druhou stranu, než aby nebojovali, budou si dělat sparing partnery. I já jsem kolikrát v lize boxoval s kamarádem, prostě jsem musel. Ani jeden z nás by sám galavečer uspořádat nedokázal, ale ta spolupráce je vynikající.

Jak vůbec vznikl nápad na uspořádání takové akce?
Bohuslav Bubník ml.: Nevybavuji si to již úplně přesně. Ale vzpomínám si, že jsme se někdy s Rudou Krajem a Kryštofem Marounkem o nějaké společné akci jen tak mimochodem bavili. Po nějakém čase tato myšlenka dozrála a došlo nám, že je to docela dobrý a realizovatelný nápad. Postupně se to začalo rozvíjet a pak už za tím byla jen spousta práce a první ročník úspěšný nad naše očekávání.
Kryštof Marounek: S Rudou jsme dělali už před dvěma lety oblastní ligu. A znovu opakuji, že samostatně by to pořádat nešlo. Hlavně kluci na celý večer shánějí peníze a to bych já nedokázal. Do organizace se vlastně zapojují celé naše rodiny.
Rudolf Kraj: Mluvili jsme o tom už dlouho, že bychom vytvořili nějakou společnou akci. Ale pamatuji si, že se do toho ani Bohoušovi ani Kryštofovi moc nechtělo. Nejdřív jsem si myslel, že na tom není co zkazit, ale když jsem potom viděl, co vše je potřeba zařídit, obdivoval jsem je, co všechno manažersky kluci dokážou zvládnout.

Podřizujete příští sobotě i tréninky s vašimi borci?
Kryštof Marounek: Odmítáme nabídky na ostatní galavečery, abychom své svěřence nezranili a všechno podřizujeme tomu Mělnickému. Tréninky se stupňují a zase všichni spolupracujeme a trénujeme společně.

Koho při galavečeru od vás uvidíme?
Bohuslav Bubník ml.: Z našeho oddílu Muay Thai na galavečeru představíme tři borce, které diváci mohli vidět již při prvním ročníku galavečeru. Dominika Najmana v juniorské kategorii Muay Thai do 61,23 kg. Matěje Kubinu v profesionální kategorii Muay Thai do 72,57 kg. A v neposlední řadě Marka Němce, který vzhledem ke svému zranění nohy nastoupí v boxu.
Kryštof Marounek: Snažíme se proti sobě stavět zápasníky, kteří jsou na tom výkonnostně podobně a nebo třeba lépe, než ti mělničtí borci, aby byla vysoká úroveň galavečera. Například Matěj Mikeš od Rudy Kraje měl bojovat se soupeřem, se kterým prohrál. Od nás bude především Honza Gazdík, který byl druhý na mistrovství České republiky.
Rudolf Kraj: Ruda Kraj mladší bude bojovat s klukem, se kterým boxoval nerozhodně. Takže si teď dají odvetu. Musí to být zajímavé i pro diváky. Kdyby končily zápasy jednou ranou, nikoho to nebude bavit. Ode mě bude boxovat můj syn, Tomáš Doleček, Tomáš Horn a Matěj Mikeš.

Co nového uvidíme na druhém galavečeru?
Bohuslav Bubník ml.: Letos poprvé budou mít diváci možnost vidět na Mělníku profesionální zápas podle plných pravidel Muay Thai v podání Matěje Kubiny. Povolené budou i údery lokty a koleny na hlavu soupeře. To, že je zápas profesionální, neznamená nic jiného, než že k plnokontaktnímu zápasu nastupují zkušenější borci a při zápase nepoužívají ochrannou helmu, chrániče holení ani chrániče kolen a loktů. Tyto zápasy jsou divácky velmi oblíbené, vysoce dynamické a plné zvratů. Často také končí před uplynutím časového limitu, protože k výhře někdy stačí třeba jen jeden dobré mířený úder loktem na soupeřovu hlavu.
Kryštof Marounek: Obměnily se doplňkové bojové sporty. Letos sice neuvidíme taekwondo, ale diváci uvidí představení juda, kung fu a mělnické mažoretky. Snažíme se prezentovat co nejvíce bojových sportů. Příští rok to bude zase jinak. Navíc bude během večera oceněn i pan Jány, který věnoval většinu svého života, čtyřicet let, judu a mělnickým judistům.

Co přinese pro mělnický bojový sport pořádání takového galavečera bojových sportů?
Bohuslav Bubník ml.: V našem městě je obrovský počet různých odvětví bojových sportů a jako hlavní pozitivum galavečera vnímám zejména to, že se sportovci věnující se těmto sportovním odvětvím mohou alespoň jednou ročně prezentovat před domácím publikem. Navíc na slavnostní sportovní potažmo společenské akci, což si za své celoroční úsilí bezesporu zaslouží. Není to jen o tom, že by galavečer přinášel něco pozitivního samotným sportovcům, či jejich klubům, ale mám za to, že se zároveň jedná o velmi atraktivní diváckou zábavu.
Rudolf Kraj: Hlavně nás hodně podporuje město, bez něj by to snad ani nešlo. Mohli jsme díky tomu ukázat místním lidem jaké tu máme sporty a co všechno ti naši kluci umí.

Začali se k vám více hlásit noví členové po loňském konání galavečera?
Bohuslav Bubník ml.: Nové členy nabíráme průběžně, takže není jednoduché posoudit, zda nově příchozí sportovci do tělocvičny přicházejí v souvislosti s konáním galavečera. Nicméně loňský galavečer byl takovým prvním „výkopem" a mám za to, že proces propagace úpolových sportů ve městě bude mít pozitivní dopady postupně v dlouhodobějším horizontu.